Znamy zwycięzcę polskiej edycji Shell FuelSave Partner 2014

16 czerwca 2014, 12:57

Artur Stern, zawodowy kierowca z firmy transportowej Tolo ze Swarzędza, został uznany przez Shell za najbardziej ekonomicznie jeżdżącego kierowcę w Polsce. Zwycięstwo dało mu szansę rywalizacji z najlepszymi zawodowymi kierowcami z Europy w wielkim finale Europejskiego Konkursu Kierowców Shell FuelSave Partner 2014 w Berlinie.

– „Ta nagroda to dla mnie zaszczyt i zaskoczenie. Cieszę się, że zostałem doceniony za wykonywanie swojej pracy, w której Shell FuelSave Partner jest niezwykle pomocy. Mam nadzieję, że ten konkurs pokaże wszystkim kierowcom, że każdy może jeździć ekonomicznie. Będę godnie reprezentował Polskę na finale w Berlinie, gdzie postaram się osiągnąć jak najlepszy wynik.” – powiedział Artur Stern z firmy transportowej Tolo ze Swarzędza.

Adam Stern dołączy do zwycięzców eliminacji krajowych z Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Danii i Norwegii. Ponad 1100 zawodowych kierowców z całego kontynentu, korzystających z systemu Shell FuelSave Partner, wzięło udział w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez firmę Shell we współpracy z ekspertami w zakresie bezpiecznej jazdy z Akademii DEKRA.

Kierowcy, którzy zgłosili się do konkursu byli indywidualnie oceniani na podstawie zachowań zarejestrowanych w raportach systemu Shell FuelSave Partner. Podczas wirtualnego testu oceniano jazdę na luzie, gwałtowne przyspieszanie, jazdę z góry, hamowanie oraz umiejętności korzystania z tempomatu. Komisja złożona z przedstawicieli Shell i Akademii DEKRA brało również pod uwagę niektóre aspekty operacyjne pokonywanych tras, takie jak rodzaj terenu, po którym poruszał się pojazd (centrum miasta lub autostrady), typ prowadzonego pojazdu, a także wielkość i ciężar załadunku.

– „W Polsce rywalizacja o tytuł najlepszego kierowcy była niezwykle zacięta. Cieszy nas fakt, że tylu kierowców zdecydowało się na przystąpienie do naszego konkursu. Gratulujemy Panu Arturowi i trzymamy kciuki, by poszedł w ślady Pana Marcina Drożdża z firmy Transport Spedycja Natanek, laureata tego konkursu w 2012 roku, i zajął pierwsze miejsce w Europie!” – powiedziała Kamilia Benkirane, Product Manager Shell FuelSave Partner dla Europy Środkowej.

Zwycięzca konkursu otrzyma dwuosobowe zaproszenie na wyjazd do Ferrari Driving Experience. Kierowcy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dwuosobowe zaproszenie na wyjazd do Porsche Driving Challenge. Natomiast firma, w której pracuje zwycięzca będzie mogła zaprosić zespół kierowców na jednodniowe, specjalistyczne szkolenie w jeździe ekonomicznej.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!