Wielton przejmuje we Francji

27 czerwca 2014, 13:12

Zarząd Wielton S.A. złożył ofertę wiążąca na 100 proc. udziałów w spółce Fruehauf Expansion SAS, która jest liderem na francuskim rynku naczep i przyczep. Przejęcie zostanie zrealizowane po konsultacjach z Radą Pracowników Fruehauf SAS oraz spełnieniu wymogów antymonopolowych za granicą.

Celem planowanego przejęcia Fruehauf jest rozwój Wielton S.A. poprzez skokowy wzrost przychodów ze sprzedaży, dywersyfikację geograficzną rynków zbytu oraz podniesienie wartości i rentowności grupy kapitałowej, która obejmie obecną strukturę Grupy Wielton S.A. i Grupę Fruehauf dzięki ścisłej współpracy obydwu podmiotów, przy zachowaniu ich odrębności i zwiększeniu skali ich działania. Planowany zakup wpisuje się realizację strategii Wielton S.A. zakładającej wzrost produkcji do poziomu około 10 000 pojazdów rocznie i pozwala na osiągnięcie 1 mld zł rocznych przychodów ze sprzedaży oraz zajęcie miejsca w gronie największych w Europie producentów naczep.

–  „O tego rodzaju przyjaznej transakcji, pozwalającej na szersze wyjście na rynki zachodnioeuropejskie myśleliśmy od ponad roku. Dzięki niej nowa grupa Wielton osiągnie zauważalną w Europie skalę i przekroczy jeden miliard złotych rocznych przychodów ze sprzedaży. A Francja może stać się bazą do sprzedaży naczep na sąsiednich rynkach oraz w Afryce Północnej” – powiedział Andrzej Szczepek, Prezes Zarządu Wielton S.A.

Złożenie oferty wiążącej zostało poprzedzone okresem negocjacji rozpoczętych w dniu 10 marca 2014 roku podpisaniem tzw. Term Sheet. W czasie negocjacji przeprowadzono badania (tzw. due diligence) w zakresie prawnym, finansowym, operacyjnym, podatkowym, zasobów ludzkich i ochrony środowiska

Złożona przez Wielton oferta wiążąca, dotycząca nabycia Grupy Fruehauf przez Emitenta, może zostać przyjęta, a wynikające z niej zobowiązania mogą zostać wykonane, po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m. in. przeprowadzeniu konsultacji i uzyskaniu opinii Rady Pracowników Fruehauf SAS – zgodnie z obowiązującymi na rynku francuskim regulacjami oraz spełnieniu wymogów antymonopolowych za granicą. Sfinalizowanie transakcji wiąże się też z koniecznością podpisania umowy z bankiem współfinansującym przedsięwzięcie i może nastąpić w trzecim kwartale 2014 roku.

Zakłada się, iż transakcja będzie finansowana w około 80 proc. z kredytu bankowego denominowanego w euro, a w pozostałej części ze środków własnych Wielton S.A.

W ostatnim roku obrotowym (zakończonym 30 czerwca 2013 roku) Grupa Fruehauf osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 95 mln euro, wygenerowała zysk netto 1,6 miliona euro, a poziom gotówki grupy przekracza poziom zadłużenia. Spółka operacyjna grupy jest producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych, w ostatnim roku obrotowym sprzedaż wolumenowa sięgnęła 3 400 sztuk. Spółka jest liderem na francuskim rynku naczep i przyczep, którego aktualną wielkość określa się na poziomie 16 000 sztuk, przy średniej wieloletniej na poziomie 21 000 sztuk rocznie.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

31.61.129.*, 1 lipca 2014, 14:47 0 0

Brawo. Wykończyć bodexy schmitze stasy i inne gowna

Odpowiedz