Holender zwycięzcą FuelSave Partner 2014

27 czerwca 2014, 14:53

Adriaan Marleveld z Holandii zwyciężył w Europejskim Konkursie Kierowców Shell FuelSave Partner 2014. Podczas finału, który odbył się w Berlinie, Marleveld pokonał konkurentów z Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Polski, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Danii i Norwegii.

– „Jestem bardzo dumny ze zwycięstwa w tym konkursie. Dziękuję mojemu przełożonemu, Wim’owi van den Dool, za jego wsparcie i doradztwo. To wspaniałe uczucie zostać docenionym za ciężką pracę, którą włożyłem, by pokazać, że można jeździć ekonomicznie. Wiadomo, że styl jazdy ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, dlatego trzeba szukać nowych sposobów, aby wciąż doskonalić swoje umiejętności za kierownicą.” – powiedział Adriaan Marleveld z firmy transportowej Wan Waveren Transport z Amsterdamu.

W trzeciej edycji konkursu, organizowanego przez firmę Shell we współpracy z ekspertami w zakresie bezpiecznej jazdy z Akademii DEKRA, udział wzięło ponad 1100 zawodowych kierowców, którzy w ramach floty pojazdów ciężarowych korzystają z Shell FuelSave Partner, systemu telematycznego do zarządzania gospodarką paliwową wspomagający zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych.

W pierwszym, krajowym etapie konkursu, kierowcy byli indywidualnie oceniani na podstawie zachowań zarejestrowanych w raportach systemu telematycznego Shell FuelSave Partner. Podczas wirtualnego testu oceniano jazdę na luzie, gwałtowne przyspieszanie, jazdę z góry, hamowanie oraz umiejętności korzystania z tempomatu. Komisja złożona z przedstawicieli Shell i Akademii DEKRA brało również pod uwagę niektóre aspekty operacyjne pokonywanych tras, takie jak rodzaj terenu, po którym poruszał się pojazd (centrum miasta lub autostrady), typ prowadzonego pojazdu, a także wielkość i ciężar załadunku.

Zwycięzcy krajowych eliminacji – najbardziej ekonomicznie jeżdżący kierowcy z 10 europejskich krajów – wzięli udział w Wielkim Finale, który odbył się 12 czerwca 2014 roku w Centrum Bezpieczeństwa Jazdy ADAC w Berlinie. Polskę reprezentował Artur Stern, zawodowy kierowca z firmy transportowej Tolo ze Swarzędza. 

Tym razem sprawdzili swoje umiejętności w jeździe na żywo. Podczas czterech konkurencji oceniano umiejętności kierowania, hamowania i kontroli nad pojazdem. Kolejnym sprawdzianem był test symulacyjny jazdy DEKRA, który mierzył ilość paliwa zużytego przez każdego zawodnika w trakcie wirtualnej podróży. Sędziowie wzięli również pod uwagę wyniki uzyskane podczas krajowych eliminacji, ponieważ odzwierciedlały one zachowanie zawodników w rzeczywistych warunkach pracy.

Zwycięzca konkursu, Adriaan Marleveld, otrzymał dwuosobowe zaproszenie na wyjazd do Ferrari Driving Experience. Natomiast Michael Joichl i Carsten Stenbjerg – kierowcy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymali dwuosobowe zaproszenia na wyjazd do Porsche Driving Challenge. Z kolei firma Wan Waveren Transport, w której pracuje zwycięzca, zaprosi zespół kierowców na jednodniowe, specjalistyczne szkolenie z jazdy ekonomicznej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!