KH-Kipper na targach IAA

7 lipca 2014, 16:06

We wrześniu rozpoczynają się targi IAA 2014. Ze względu na rosnące zainteresowanie produktami KH-Kipper na rynkach europejskich, firma zaprezentuje swoje wyroby na IAA. Na stoisku pojawi się nowa koncepcja dwóch zabudów: dwustronnej z burtą hydrauliczną do transportu budowlanego na podwoziu 10×6 oraz trójstronnej, do transportu komunalnego.

Na stoisku FG.L34 na terenie zewnętrznym zaprezentowana zostanie zabudowa dwustronna W2H z burtą hydrauliczną na podwoziu 10×6 przeznaczona głównie do transportu budowlanego. Dzięki opcjonalnej burcie tylnej w formie klapo-drzwi otwieranych na boki możliwy jest transport długich elementów, np. rur kanalizacyjnych. Zabudowa to przykład uniwersalnego i wielofunkcyjnego rozwiązania, która pozwala w krótkim czasie zmienić przeznaczenie pojazdu.

Lewa burta hydrauliczna umożliwia podjechanie bardzo blisko wózkiem widłowym i sprawny załadunek materiału. Przy opuszczeniu burty o ok. 90° możliwy jest załadunek z rampy lub wysyp ładunku na bok w pewnej odległości od pojazdu. Jest to szczególnie pomocne przy sypaniu wałów bądź zasypywaniu wykopów wzdłuż drogi, gdyż materiał nie zanieczyszcza bocznych elementów podwozia. Model prezentowany na IAA posiada burtę tylną wyposażoną dodatkowo w pneumatyczną tylną szuflę zsypową SNEEP ułatwiającą kontrolowanie wysypu do tyłu.

Z uwagi na dużą odporność na ścieranie i uderzenia punktowe możliwe jest wykonywanie skrzyń ze stali o mniejszej grubości, a zatem zwiększenie ich ładowności. Wykorzystanie nowoczesnych stali trudnościeralnych, a co za tym idzie brak potrzeby stosowania bocznego użebrowania wzmacniającego w postaci tzw. szpant nie tylko znacząco wpływa na obniżenie wagi zabudowy oraz wydłuża czas bezawaryjnej pracy pojazdu.

Zastosowanie dodatkowego wyposażenia zwiększa funkcjonalność i uniwersalność wywrotki. Na życzenie wywrotka może być wyposażona w szereg dodatkowych opcji, np.: montaż żurawia hydraulicznego za kabiną, z tyłu skrzyni lub na demontowanej konsoli, tylna burta w formie klapo-drzwi, plandeka na burcie przedniej lub burcie bocznej, dach aluminiowy otwierany hydraulicznie, nadstawki zwiększające objętość skrzyni, prawa burta uchylna z górnymi zawiasami, prawa burta hydrauliczna (kierowca może podjechać z obu stron).

Podczas Targów IAA, KH-Kipper organizuje również konferencję prasową, na której dziennikarze i zainteresowani goście będą mogli bliżej poznać firmę, w szczególności ciekawą ofertę unikalnych zabudów wywrotek zaprojektowanych dla branży wydobywczej.

90 proc. produkcji KH-Kipper stanowi eksport od Niemiec, Skandynawii, Francji, Holandii, krajów bałtyckich, Bułgarii, Serbii, po kraje WNP, a nawet Afrykę. KH-Kipper jest certyfikowaną firmą zabudowującą dla MAN, Scania, Volvo, Mercedes-Benz i Renault i współpracuje z pozostałymi największymi producentami podwozi na świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!