Rozwiązania WABCO wybrane przez duże saudyjskie przedsiębiorstwo

21 lipca 2014, 15:32

Spółka WABCO Holdings Inc. ogłosiła, że przejęta przez nią niedawno firma Transics International, która specjalizuje się w rozwiązaniach w dziedzinie zarządzania flotą (FMS), podpisała z saudyjskim przedsiębiorstwem Almarai, jednym z największych na świecie graczy z branży nabiałowej.

Ponad 1300 wykonujących długodystansowe kursy pojazdów Almarai zostanie wyposażonych w oferowany przez firmę Transics i najlepszy na rynku system zarządzania flotą. W ten sposób przedsiębiorstwo Almarai będzie mogło jeszcze bardziej zwiększyć poziom bezpieczeństwa oraz wydajności operacyjnej swojej floty.

Począwszy od sierpnia 2014 r., Transics zacznie wyposażać pojazdy firmy Almarai w komputery pokładowe TX-SKY oraz instalować internetowy system biurowy TX-CONNECT, co umożliwi wydajne zarządzanie pojazdami, kierowcami, naczepami i ładunkami. Cała operacja ma planowo zakończyć się w drugim kwartale 2015 r.

– „Dzięki strategicznemu przejęciu firmy Transics przez WABCO klienci mogą cieszyć się doskonałym połączeniem rozwiązań w dziedzinie zarządzania flotą oferowanych przez Transics oraz specjalistyczną wiedzą w zakresie systemów wykorzystywanych w pojazdach użytkowych, wiodącymi rozwiązaniami technicznymi zwiększającymi bezpieczeństwo i wydajność oraz globalnym zasięgiem, które oferuje WABCO” – mówi Nick Rens, dyrektor działu systemów naczep, obsługi posprzedażowej oraz pojazdów przeznaczonych do pracy w terenie. – „Podpisana umowa stanowi dowód na to, że Transics jest w stanie wykroczyć ponad swój podstawowy rynek europejski, aby dostarczać wyróżniające się rozwiązania w dziedzinie zarządzania flotą do dużego operatora pojazdów użytkowych w Arabii Saudyjskiej” – dodaje Rens.

Dzięki oferowanym przez Transics rozwiązaniom w dziedzinie zarządzania flotą przedsiębiorstwo Almarai będzie mogło monitorować w czasie rzeczywistym całą swoją flotę, wykorzystując w tym celu informacje dotyczące lokalizacji, przestrzegania zadanej marszruty, prędkości jazdy oraz opóźnień. Pozwoli to łatwiej podejmować kluczowe decyzje o charakterze operacyjnym.

Oferowany system monitoruje ponadto takie zachowania kierowcy jak hamowanie, przyspieszanie, sygnalizowanie oraz manewry unikowe. Rozwiązanie Transics oznacza też dla Almarai możliwość bezpośredniego powiązania ze sobą pojazdów i kierowców ze swoją siedzibą. Ponadto oferowane przez Transics rozwiązania FMS pozwalają na bezproblemową integrację z wykorzystywanym przez Almarai oprogramowaniem do zarządzania operacjami transportowymi (TMS).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!