Pierwsze autobusy w Polsce z systemem CPC

22 września 2014, 13:59

11 września oficjalnie przekazano pierwszych 8 przegubowych Solarisów Urbino MetroStyle do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Krakowie. Pojazdy te były wyposażone w system monitoringu ciśnienia i temperatury w oponach – ContiPressureCheck (CPC) firmy Continental.

Dostarczone pojazdy to pierwsze w Polsce autobusy komunikacji miejskiej, wyposażone w system CPC. Jego zastosowanie jest wynikiem wspólnego projektu na rynku OEM pomiędzy firmami Drabpol a Solaris Bus & Coach.

System ContiPressureCheck umożliwia stałe nadzorowanie ciśnienia i temperatury w oponach. Informacje o ciśnieniu i temperaturze w oponach pokazywane są na wyświetlaczu deski rozdzielczej. Wykrywa on wszelkie zmiany ciśnienia i temperatury i w przypadku spadku ciśnienia lub wzrostu temperatury w jednej z opon kierowca otrzymuje natychmiast ostrzeżenie (alarm oraz informację na pulpicie). Kierowca może podjąć działania korygujące i nie dopuścić do awarii. Dzięki temu można zapobiec zarówno wypadkom drogowym, jak i uszkodzeniom opon.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!