IAA 2014: Europejska premiera najlżejszych felg Alcoa do samochodów ciężarowych

2 października 2014, 10:26

Koncern Alcoa (NYSE: AA), wynalazca i lider produkcji felg z kutego aluminium, ogłosił wprowadzenie na europejski rynek najlżejszej felgi do samochodów ciężarowych obniżającej zużycie paliwa i zwiększającej ładowność pojazdów.

Premiera produktu miała miejsce podczas 65. Międzynarodowych Targów Pojazdów Dostawczych i Ciężarowych (IAA) w Hanowerze. Na europejskie rynki felga trafi w drugiej połowie przyszłego roku. Poszukując większej ładowności, niższego zużycia paliwa i zgodności pojazdów z normami emisji spalin, coraz więcej flot ciężarowych na całym świecie odchodzi od felg stalowych, zwracając się ku lżejszym felgom aluminiowym.

– „Lekka felga Ultra ONE Alcoa zapewnia wysokie osiągi, uwalniając pojazdy od ciężkich felg stalowych i oferując przy tym niezrównany wygląd. Na rosnącym europejskim rynku oferujemy nasze najlepsze technologie, aby umożliwić przewoźnikom flotowym obniżanie wagi pojazdów, zmniejszanie zużycia paliwa i redukcję kosztów." – mówi Tim Myers, prezes Alcoa Wheel and Transportation Products.   

Felga Ultra ONE cieszyła się bardzo dobrym przyjęciem na wiodących rynkach, również w Stanach Zjednoczonych. Od premiery felgi na amerykańskim rynku w marcu tego roku wiele największych firm transportowych zmodernizowało swoje floty pojazdów, wyposażając je w felgę Ultra ONE. Felga uzyskała już homologacje wszystkich największych amerykańskich producentów ciężarówek i przyczep, i trafiła do katalogów wyposażenia ich produktów.

– „Na innych rynkach, firmy transportowe poszukujące obniżenia wagi pojazdów działające na przykład w transporcie paliw i transporcie materiałów sypkich dość szybko przeszły na felgę Ultra ONE. Oczekujemy tego samego w Europie." – deklaruje Myers.

Felgi Alcoa wykuwa się z jednego bloku aluminium, dzięki czemu są one lżejsze i pięciokrotnie wytrzymalsze od felg stalowych, zapewniając przy tym większą nośność pojazdów i większą oszczędność w zużyciu paliwa. Felga Alcoa Ultra ONE będzie dostępna w Europie w wykończeniu Dura-Bright EVO, zapewniającym zachowanie połysku nawet po wielu latach użytkowania, bez konieczności polerowania. Regularne mycie felg Alcoa popularnymi środkami do mycia samochodów ciężarowych czy nawet samą wodą z mydłem pozwala utrzymać połysk felg nawet po setkach myć i tysiącach przejechanych kilometrów. A to z kolei przekłada się na obniżenie kosztów utrzymania felg Alcoa.

Felga Ultra ONETM jest wykonana ze stopu MagnaForce najmocniejszego stopu aluminium na rynku. Stop MagnaForce został opracowany przez ekspertów z Centrum Technologicznego Alcoa koło Pittsburgha w stanie Pensylwania, będącego największym ośrodkiem badań metali lekkich na świecie. W tych samych warunkach eksploatacji pojazdów nowy stop jest średnio o 17% wytrzymalszy od standardowego stopu Alcoa 6061. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!