Kolejne rosyjskie regulacje uderzają w polskich przewoźników

10 października 2014, 16:10

Służba fitosanitarna Federacji Rosyjskiej Rossielchozandzor 6 października 2014 r. wprowadziła zakaz reeksportu produktów pochodzenia roślinnego, do których były dołączane świadectwa reeksportu wydawane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. W ten sposób nałożono embargo na żywność, która była tylko transportowana przez Polskę.

Rosjanie twierdzą, że dochodziło do fałszowania dokumentów i na teren Federacji trafiały polskie wyroby, które już wcześniej zostały objęte embargiem. Wobec zaistniałej sytuacji, świadectwa fitosanitarne dla reeksportu wydawane przez PIORiN nie będą honorowane przez Rossielchozandzor i w związku z tym nie mogą być wydawane przez polską służbę fitosanitarną.

Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowy Jan Buczek powiedział, że w tej chwili trudno oszacować straty spowodowane rosyjskim embargiem. Od kilku tygodni przewoźnicy i urzędnicy rozmawiają na temat ewentualnych rekompensat. Do tej pory nie ma jednak żadnych ustaleń w tej sprawie.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

77.252.178.*, 14 października 2014, 8:31 0 0

Zamknąć transport wszelkiej żywności Do Rosji przez Polskę - za kwartał Rosjanie zeżrą Putina :)

Odpowiedz

80.52.167.*, 14 października 2014, 10:39 0 0

Panie Janku dobrze Pan wie że z rozmów z rządem g. będzie. Dopóki chłopki będą rządzić gospodarką, dopóki przedsiębiorca będzie postrzegany tak jak w czasach komuny jako wredny prywaciarz, dopóki interes Polskiego Przewoźnika reprezentują głąby i nieuki których jedynym tłumaczeniem między pobraniem jednej a drugiej wypłaty jest brak możliwości w rozwiązaniu jakiegokolwiek problemu, pochowają się jak tchórzliwe szczury po dziurach z nadzieją że przeczekają burzę myśląc że sytuacja sama się rozwiąże ,a do tego czasu Polscy Transportowcy musicie płacić na ta niekompetentną zgraję która szans na rozwiązanie konfliktu wam żadnego nie daje.

Odpowiedz

83.6.229.*, 15 października 2014, 10:18 0 0

Zamknąć tranzyt dlaprzewozniów rosjanów przez Polske.

Odpowiedz