Mercedes-Benz na Targach Komtechnika

13 października 2014, 13:19

Branża komunalna wymaga użycia wielu zróżnicowanych pojazdów: od niewielkich samochodów dostawczych do dużych terenowych ciężarówek. 14 października w Poznaniu rozpoczynają się Targi Komtechnika, gdzie swoją ofertę zaprezentuje również Mercedes-Benz.

Gospodarka komunalna obejmuje w szczególności zadania o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb, gdzie liczą niezawodność i funkcjonalność pojazdów. Muszą one przedzierać się przez wąskie uliczki, czy zaśnieżone drogi a do tego zachować pełną zdolność do wykonywania swoich zadań.

Podczas Międzynarodowych Targów Komtechnika w Poznaniu Mercedes-Benz zaprezentuje 3 modele:

  1. Unimog U423 /4X4z układem centralnego pompowania kół oraz osiami portalowymi. Prezentowany model wyposażony jest m.in. w skrzynie ładunkową – wywrotkę oraz w przyłącza, umożliwiające zamontowanie urządzeń do kompleksowego utrzymania dróg i autostrad oraz zabudów do branży komunalnej np. kosiarki wysięgnikowej lub zestawu pił do kształtowania profilu drogi
  2. Antos 2533 L 6×2 ENA , z zabudową do odbioru nieczystości stałych firmy Ekocel. Antos jest następcą powszechnie znanego modelu MB Axor
  3. Econic 2630 L ENA/6X2/4 – 300-konna, trzyosiowa śmieciarka z maksymalnym momentem obrotowym 1200 Nm. Jego podstawową zaletą jest bardzo niski próg ułatwiający częste wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, a także panoramiczna szyba zapewniająca widoczność zbliżoną do tej, jaką mają kierowcy autobusów miejskich.
     

Koncern Daimler może pochwalić się również gamą własnych produktów o unikalnych własnościach. Dla przykładu, niedawno miał swoją premierę Econic w wersji NGT, w którym jednostka M 936 G zasilana gazem ziemnym wykorzystywana jest w pojeździe do zbierania odpadów i krótkodystansowego transportu dystrybucyjnego. Jego odpowiednik poprzedniej generacji znalazł swoich odbiorców także w Polsce – w branży komunalnej oraz poza nią.

Stanowisko Mercedes-Benz będzie można znaleźć w pawilonie 5, sektor B – stoisko 32.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!