Daimler Financial Services w gronie najlepszych pracodawców

, 3 listopada 2014, 14:41

Firma Daimler Financial Services, zatrudniająca ponad 8 000 pracowników, została uznana za jednego z 25 najlepszych pracodawców świata.

Daimler Financial Services został wyróżniony przez instytut Great Place to Work podczas zorganizowanej w San Francisco uroczystości wręczenia nagród honorujących Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy. Daimler Financial Services jest tym samym pierwszą firmą niemieckiego pochodzenia, która zakwalifikowała się do tego prestiżowego zestawienia najbardziej atrakcyjnych pracodawców na świecie. W Polsce reprezentuje ją Mercedes-Benz Bank oraz Mercedes-Benz Leasing.

W tegorocznym badaniu instytutu Great Place to Work wzięło udział ponad 6200 firm. Do konkursu „Najlepsze międzynarodowe firmy na świecie” zakwalifikowało się 2800 z nich. 429 przedsiębiorstw zdobyło miejsca na lokalnych listach najlepszych pracodawców w poszczególnych krajach. W celu zakwalifikowania się do globalnego zestawienia firma musiała zostać oceniona jako jeden z 10 najlepszych pracodawców w przynajmniej 5 państwach i zatrudniać na świecie przynajmniej 5000 osób, a minimum 40 proc. z nich musiało pracować poza jej krajem macierzystym. Co istotne, Daimler Financial Services został oceniony jako bardzo dobre miejsce do pracy również w Polsce.

Oddział usług finansowych i mobilnych Daimlera, podobnie jak cała Grupa, wyraźnie opowiada się za swoimi korporacyjnymi wartościami. Daimler Financial Services chce wspierać m.in. kulturę zaufania, indywidualną odpowiedzialność, otwartość na innowacje oraz pasję do własnej pracy. Instytut Great Place to Work analizuje te i podobne aspekty organizacji pracy w Daimler Financial Services od 2007 roku poprzez prowadzenie anonimowych ankiet wśród pracowników. W najnowszym badaniu około 9 na 10 pracowników Daimler Financial Services zgodziło się, że ich firma jest znakomitym miejscem do pracy.

Daimler Financial Services wspiera sprzedaż pojazdów Daimlera, oferując finansowanie, leasing i polisy ubezpieczeniowe, a także zarządzanie flotą, usługi bankowe oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie mobilności. Pod koniec trzeciego kwartału 2014 r. firmowe kontrakty obejmowały ponad 3 mln samochodów oraz pojazdów użytkowych o wartości blisko 94 mld euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!