Szósta siłownia przy parkingu

20 listopada 2014, 13:14

Na początku listopada, przy stacji BP pod Mińskiem Mazowieckim, otwarto kolejną zewnętrzną siłownię, przygotowana przez Fundację Trans.org przy współpracy Mercedes-Benz Polska. W ramach kampanii „Truckers Life” do końca 2014 r. powstaną jeszcze dwie kolejne.

– „Siłownie zewnętrzne dla zawodowych kierowców przy parkingach dla aut ciężarowych to nowość w Europie. Cieszymy się, że zaczęły powstawać właśnie w Polsce. Pozwalają one na aktywny wypoczynek, pomagają także w prewencji schorzeń związanych z tym zawodem” – mówi Grzegorz Haładus, menedżer kampanii „Truckers Life”, która wdraża ten projekt – „Chcemy, aby w ciągu kilku lat takie obiekty powstały przy większości dużych stacji benzynowych w Europie.” – dodaje.

W pierwszym etapie pod patronatem Mercedesa powstanie osiem zewnętrznych siłowni zlokalizowanych na wybranych stacjach w Polsce. Ich opiekunami zostaną lokalni dealerzy firmy.

– „Objęliśmy patronat nad tym projektem, bo bezpieczeństwo zawsze było ważne dla koncernu Daimler” – tłumaczył podczas otwarcia siłowni w Stojadłach, tuż przy skrzyżowaniu obwodnicy stolicy dla samochodów ciężarowych, DK50 i autostrady A2 pod Mińskiem Mazowieckim Tomasz Ciesielski z działu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Polska. – „Nasze pojazdy oferują bezpieczeństwo i komfort pracy, dlatego też uważamy, że kierowcy powinni mieć także szanse na efektywny wypoczynek, kiedy zatrzymują się na przerwę. Zdrowy i wypoczęty kierowca to mniejsze ryzyko wypadku. Zewnętrzne siłownie gwarantują możliwość aktywnego relaksu, niezbędnego w tej stresującej pracy.” – dodał.

Pierwszy, pokazowy obiekt powstał w Mostkach przy drodze krajowej nr 92 na trasie Świebodzin – Świecko. Jak każda z kolejnych siłowni składa się z pięciu podwójnych urządzeń, na których jednocześnie może ćwiczyć 10 kierowców. Dobrano je tak, aby można było wykonać kompletny trening pozwalający na rozruszanie zastanych w trakcie wielogodzinnej jazdy mięśni, stawów i kości, poprawę wydolności serca i płuc czy poprawę koordynacji. Z siłowni można bezpłatnie korzystać przez cały rok.

Mercedes-Benz ma pod swoją opieką działające już siłownie na stacji BP w Dębnie Żmigrodzkim, na stacji Port Radomsko, stacji Grosar w Ładnej, stacji Oktan w Sławnie oraz stacji BP w Stojadłach. Jeszcze w tym roku zostaną uruchomione kolejne dwie – na stacji BP w Wymysłowie oraz na MOP Nowa Wieś na autostradzie A1.

W uroczystym otwarciu siłowni w Stojadłach wzięli udział Grzegorz Radomyski, szef sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Warszawa (dealera, który opiekuje się tym obiektem), Beata Burdek, prezeska fundacji Truckers Life, Beata Struk, prokurent Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Partner sp. j., która prowadzi stację oraz rzecznik ITD Alvin Gajadhur. Pokaz poprowadziła Iwona „Trucking Girl” Blecharczyk, zawodowy kierowca i ambasadorka projektu siłowni.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!