Goodyear RT-5D fabrycznie w ładowarce Volvo

21 listopada 2014, 10:31

Najnowszy model opon przemysłowych (OTR) Goodyear RT-5D został wybrany przez markę Volvo na montaż fabryczny w ładowarce kołowej L350F. Maszyna pracuje we włoskich kamieniołomach, w których wydobywa się marmur.

Opony Goodyear RT-5D, w rozmiarze 875/65R33, są montowane na obecnie największej ładowarce kołowej Volvo. L350F wyróżnia się obciążeniem roboczym do 56 ton i mocą silnika 540 KM. Operatorem jest IN.GR.A SRL – włoska firma specjalizująca się w wydobyciu marmuru. Odkrywkowy kamieniołom posiada duży podziemny tunel, w którym wydobywa się jeden z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych gatunków marmuru – Carrara.

– „Cieszymy się, że nowe opony Goodyear RT-5D zostały wybrane do tej maszyny. Nowa opona RT-5D w rozmiarze 29.5R25 to 25% więcej nośności w porównaniu z poprzedniczką RT-5C (na podstawie wew. testów przeprowadzonych przez Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu w 2012 r.), a także większy komfort i lepsza trakcja. Opony te pomagają klientom obniżyć całkowity koszt użytkowania, a ponadto zapewniają operatorowi bardziej komfortowe warunki pracy” – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działu opon przemysłowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

RT-5D jest oponą klasy OTR poziomu 250 (L5), przeznaczoną do pracy w ekstremalnych warunkach, takich jak kamieniołomy, przemysł ciężki i recykling, jak również kopalnie odkrywkowe i podziemne. Opony wykorzystują karkas o podwyższonej stabilności, który posiada wzmocnienia w obszarze stopki, podkładu oraz zawinięcia. Zwiększona wydajność produktu, większa ochrona ścian bocznych w agresywnych środowiskach i mniejsza podatność na odkształcenia z powodu obciążenia to tylko niektóre z zalet tej opony.

Opony Goodyear RT-5D dla dużych ładowarek kołowych są obecnie dostępne w rozmiarach 29.5R25 i 875/65R33.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!