Eko karta paliwowa DKV – dla redukcji CO2

, 28 listopada 2014, 12:37

Ekologiczna karta paliwowa „DKV Card Climate” pozwala – na zasadach dobrowolności – wspierać projekty środowiskowe, mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Każda uczestnicząca w programie firma otrzymuje eko certyfikat, wydawany przez międzynarodową organizację myclimate.

Coraz częściej podczas doboru kontrahentów w przewozach europejskich brany jest pod uwagę stopień szkodliwości ich pojazdów dla środowiska. Każdy użytkownik DKV Card Climate otrzymuje certyfikat organizacji myclimate, a także specjalne oznakowanie, którym może się posługiwać we wszystkich swoich materiałach – np. na naczepach ciągników czy w dokumentach. Są one potwierdzeniem 100-proc. kompensacji CO₂, a tym samym dowodem na świadome, odpowiedzialne prowadzenie biznesu.

Każdy litr zużywanego paliwa przyczynia się do emisji konkretnej ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Ilość ta obliczana jest według norm międzynarodowych, a następnie przeliczana na równowartość finansową – według szkodliwości dla środowiska naturalnego. Kwoty kompensacji wynoszą: 1,6 centa na litr diesla, 1,5 centa na litr paliwa, 1 cent na litr LPG oraz 1,7 centa na kilogram CNG.

Skumulowana „kwota eko” jest jasno wyodrębniona w fakturze DKV. Środki zgromadzone w ten sposób w całości przeznaczane są na ochronę klimatu poprzez dotowanie projektów rekomendowanych przez organizację myclimate, wyspecjalizowaną w ewaluacji inicjatyw środowiskowych i promującą ideę „bądź neutralny CO₂” na świecie. Należą do nich: turbiny wiatrowe w Turcji, stosowanie zewnętrznych kuchenek na biomasę w Indiach oraz kuchenek napędzanych energią słoneczną na Madagaskarze. Są to projekty z kategorii Gold Standard, co oznacza, że w największym stopniu przyczyniają się one do zmniejszania emisji dwutlenku węgla do środowiska.

Począwszy od listopada 2014 r. DKV Card Climate wydawana jest bezpłatnie, jako dobrowolny zamiennik obecnie używanej karty DKV. Sposób jej użytkowania jest identyczny jak do tej pory. Dane dotyczące gromadzonych „kwot eko” można przeglądać na internetowej platformie eReporting DKV.

Więcej informacji na www.dkv-euroservice.pl i www.myclimate.org.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!