Michelin otwiera pierwszą fabrykę opon bezciśnieniowych

3 grudnia 2014, 14:08

Michelin otworzył w amerykańskim Piedmont fabrykę produkującą opony bezciśnieniowe. Powstawać tam będzie ogumienie z linii Michelin TWEEL, które eliminuje problem przebicia i nieprawidłowego ciśnienia.

Fabryka Michelin w Piedmont to pierwszy tego typu zakład na świecie. Firma będzie w niej produkować niewymagające pompowania opony radialne Michelin X TWEEL do zastosowań komercyjnych.

Linia TWEEL wymyślona przez inżynierów Michelin ze Stanów Zjednoczonych to opony niepneumatyczne, które zmieniają dotychczasowe myślenie na temat ogumienia. Linia TWEEL to połączenie opony i koła w jednej stabilnej konstrukcji. Michelin TWEEL składa się ze sztywnej piasty przytwierdzonej do bieżni za pomocą elastycznych i sprężystych poliuretanowych ramion w formie żeber. W przeciwieństwie do konwencjonalnego ogumienia Michelin TWEEL nie wymagają pompowania, rozwiązując tym samym powszechny problem przebitej opony będący zmorą każdego kierowcy.

Nowa fabryka umożliwi Michelin zwiększenie produkcji wyróżnionej wieloma nagrodami opony Michelin X TWEEL SSL dla mini ładowarek skrętno-poślizgowych, a także rozpoczęcie produkcji nowej opony Michelin X TWEEL TURF będącej oryginalnym wyposażeniem maszyn John Deere z serii ZTRAK 900.

– "W odróżnieniu od produktów konkurencji Michelin TWEEL to pierwsze radialne bezciśnieniowe opony przemysłowe, które potwierdzają pozycję Michelin jako lidera rozwiązań mobilnych nowej generacji" – komentuje Ralph Dimenna, szef Michelin Tweel Technologies.

Nowa fabryka Michelin w Piedmont ma powierzchnię ponad 12,5 tys. m2 i jest 16. zakładem produkcyjnym francuskiej firmy w Stanach Zjednoczonych. Michelin zainwestuje w ten obiekt ok. 50 milionów USD.

Po raz pierwszy rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2004 roku. Michelin X TWEEL to zaawansowana bezciśnieniowa opona radialna, która posiada wszystkie cechy opony tradycyjnej, jednak nie wymaga pompowania, co eliminuje ryzyko „złapania gumy”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!