Przemówienie Prezesa Iveco w Parlamencie Europejskim

8 grudnia 2014, 13:50

Pierre Lahutte, prezes IVECO – marki należącej do CNH Industrial, był jednym z głównych przemawiających na otwarciu wystawy Gas Visually zorganizowanej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu we Francji.

CNH Industrial zaprezentowała swoje sukcesy w segmencie pojazdów użytkowych napędzanych gazem ziemnym przed posłami Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Firma jest jedynym przedstawicielem swojej branży na wystawie Gas Visually odbywającej się w ramach Tygodnia Gazu 2014. Wystawa służy zaprezentowaniu wykorzystania gazu w różnych sektorach, a także konkretnych zalet tego paliwa dla Unii Europejskiej pod względem konkurencyjności, bezpieczeństwa dostaw i ograniczenia emisji zanieczyszczeń.

Przemawiającym w imieniu spółki na inauguracji był Pierre Lahutte, prezes marki IVECO. W swoim wystąpieniu Lahutte wskazał na znaczenie gazu ziemnego oraz potrzebę promocji wprowadzania tego paliwa na szeroką skalę w sektorze transportowym:

– „Aby zrealizować swoje cele, Europa musi zapewnić stabilność i pozyskać zaufanie inwestorów budujących infrastrukturę gazu ziemnego, a także użytkowników pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Do tej kwestii odniesiono się na ostatnim szczycie G20 w Brisbane, zatwierdzając »Plan działań na rzecz efektywności energetycznej G20«, którego głównym celem jest rozwijanie wielostronnej współpracy w zakresie efektywności energetycznej. Fakt ten potwierdza wolę najbardziej rozwiniętych gospodarek świata, które uznają zwiększanie dostaw i wykorzystania biopaliw oraz gazu ziemnego za strategiczne metody ograniczania wpływu ciężkich pojazdów na środowisko”.

CNH Industrial jest europejskim liderem wykorzystania gazu ziemnego jako paliwa do silników i pojazdów użytkowych. FPT Industrial, dział spółki odpowiedzialny za zespoły napędowe, jest globalnym pionierem w dziedzinie budowy i produkcji silników zasilanych gazem ziemnym do pojazdów drogowych i terenowych, a także silników napędzających jednostki pływające i agregaty prądotwórcze. Dzięki technologii FPT Industrial inne marki należące do spółki IVECO oraz IVECO Bus mogą oferować pełną gamę pojazdów zasilanych gazem ziemnym. IVECO ma w swoim portfolio pełen asortyment pojazdów użytkowych zasilanych sprężonym i skroplonym gazem ziemnym (CNG i LNG), począwszy od lekkich furgonów, aż do średnich i dużych samochodów ciężarowych przystosowanych do specyfiki eksploatacji w różnych warunkach.

IVECO Bus oferuje autobusy miejskie różnej długości zasilane gazem ziemnym. Ich odbiorcami są podmioty publiczne i klienci prywatni z całej Europy. Według stanu na koniec 2013 r. IVECO i IVECO Bus sprzedały łącznie ponad 12 000 pojazdów użytkowych napędzanych gazem ziemnym.

Sukcesom obydwu marek w Europie towarzyszy wzrost udziału spółki jako dostawcy technologii paliw alternatywnych dla sektora transportu publicznego na całym świecie. W Pekinie FPT Industrial od ponad 10 lat dostarcza przyjazne dla środowiska silniki przystosowane do paliwa CNG firmie Beijing Public Transport Holdings Ltd (BPT). W 2013 r. marka dostarczyła 350 silników Cursor 8 oraz 850 silników NEF 6 CNG przeznaczonych do zamontowania w 1200 nowych autobusów. W bieżącym roku władze stolicy Azerbejdżanu Baku podpisały umowę z IVECO Bus na dostawę 151 autobusów Crealis CNG w ramach przygotowań do Igrzysk Europejskich w tym mieście.

Oprócz rozwijania technologii CNG i LNG CNH Industrial inwestuje także w promocję biometanu (rafinowanego biogazu spełniającego standardy branży motoryzacyjnej i nadającego się do dystrybucji poprzez istniejące rurociągi). Biometan może pomóc w wypełnieniu postanowień dyrektywy 2009/28/WE w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych. Dyrektywa ta określa wspólne ramy stosowania energii ze źródeł odnawialnych w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i promowania bardziej ekologicznego transportu. Pod tym kątem formułowane są krajowe plany działań oraz procedury stosowania biopaliw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!