Optymalizacja biznesu transportowego

16 stycznia 2015, 13:27

W prowadzeniu firmy, która się rozwija, istotne jest realizowanie jej głównej misji i znajdowanie odpowiednich partnerów, którym można przekazać część zadań niezbędnych do właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jedną z takich możliwości w branży transportowej jest korzystanie z usług oferowanych przez wielozadaniowe karty paliwowe.

Właściciele flot samochodowych coraz częściej zlecają wykonywanie konkretnych usług podmiotom zewnętrznym. Firma przekazuje część obowiązków specjalistom, skupiając się na ważnych zadaniach z perspektywy przedsiębiorstwa. Pozwala to na zwiększenie konkurencyjności na rynku oraz optymalizację kosztów prowadzenia działalności.

Dzięki współpracy z partnerem zewnętrznym, firma zyskuje dostęp do nowoczesnych narzędzi i specjalistycznej wiedzy. Z kolei firmy partnerskie, ze względu na efekt skali, inwestują w najnowocześniejsze technologie i stale szkolą personel, by zapewnić jak najwyższą jakość usług. To wszystko wpływa również na uproszczenie struktur organizacyjnych firmy i uwolnienie kadry menedżerskiej, która może skupić się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.

Tego rodzaju usługi świadczone w branży transportowej mają wiele wymiarów. Jednym z nich jest możliwość zarządzania gospodarką paliwową i płatnościami za serwisy drogowe. Przykładem są karty flotowe euroShell. Dzięki zintegrowanej ofercie kart firma uzyskuje kontrolę, bezpieczeństwo, oszczędności oraz wygodę w zarządzaniu flotą pojazdów.

Prosta administracja

W przypadku dużej ilości faktur, nietrudno o pomyłkę w kalkulacjach. Z kartą euroShell, procesy administracyjne we flotach są znacznie prostsze, ponieważ informacje o wszystkich dokonanych transakcjach firma otrzymuje na fakturach zbiorczych. Ponadto, istnieje możliwość wyboru elektronicznej formy otrzymywania faktur, co ułatwia sposób ich rozliczania.

– „Kluczową zaletą karty euroShell dla naszej floty jest możliwość bezgotówkowego i bezpiecznego regulowania rachunków za paliwo i drogi płatne. Dzięki zbiorczemu zestawieniu wszystkich bezgotówkowych płatności za paliwo czy serwisy drogowe, możliwa jest szybka i przejrzysta analiza kosztów poniesionych przez flotę w danym miesiącu – to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na bieżącą kontrolę wydatków” – powiedziała Ewa Galanty, Marketing Manager euroShell Card na Polskę, Ukrainę oraz kraje nadbałtyckie.

Bezpieczeństwo transakcji

Wysoki poziom bezpieczeństwa przeprowadzanych opłat jest kolejnym powodem, dzięki któremu klienci darzą zaufaniem kartę euroShell. W ramach struktury euroShell, o bezpieczeństwo zakupów dbają specjalne zespoły, przeciwdziałające możliwym nadużyciom finansowym. Ponadto, każdy z klientów posiada indywidualny numer PIN, a także możliwość kontroli użycia karty. Manager floty może określić w aplikacji online produkty i usługi, za które kierowcy będą mogli płacić kartą paliwową.

Nie tylko paliwo

W ramach karty euroShell można dokonywać także płatności za viaTOLL oraz autostrady A1 i A2. Ponadto, bezpośrednio kartą euroShell lub za pomocą urządzenia pokładowego, firmy mogą rozliczać opłaty i podatki za drogi i autostrady w całej Europie, a także uregulować opłaty za przeprawy promowe i przejazdy przez tunele i mosty. W ramach oferty, firmy mogą korzystać z usług pomocy drogowej, które obejmują m.in. naprawy mechaniczne i holowanie. Całość dopełniają aplikacje, do zarządzania kartami paliwowymi – Shell Card Online oraz aplikacja Motorist, która pozwala na błyskawiczną lokalizację najbliższej stacji Shell.

Powierzenie zarządzania gospodarką paliwową i serwisami drogowymi profesjonalistom, pozwala na efektywne wykorzystanie czasu pracy i optymalizację kosztów prowadzenia działalności w branży transportowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!