Setna Scania w firmie Schavemaker

30 stycznia 2015, 16:38

Zajmująca się transportem i spedycją firma Schavemaker odebrała pod koniec 2014 roku setny pojazd Scania dostarczony przez Oddział Scania Wrocław. To największe w historii zamówienie firmy, opiewające na 52 Scanie, w ośmiu różnych specyfikacjach, w zależności od rodzaju wykonywanego zadania transportowego. Pojazdy trafią na trzy rynki europejskie na których operuje firma Schavemaker: polski, holenderski oraz słowacki.

Zakupione pojazdy to Scania Streamline – 50 sztuk R410 4×2 z kabinami Highline i Topline, jeden R410 6×2 Highline oraz jeden P360 4×2 z kabiną dzienną. Ciągniki dołączą do dotychczasowej floty firmy Schavemaker liczącej ponad 200 jednostek i 300 naczep z czego większość stanowią pojazdy marki Scania.

Nowe ciągniki zostały wyposażone m.in. w zautomatyzowany system zmiany biegów Scania Opticruise oraz Scania Active Prediction, który za pomocą systemu GPS określa pozycję pojazdu i przewiduje topografię znajdującej się przed nim drogi, umożliwiając tym samym znaczne oszczędności. W dodatkowym obniżeniu wydatków na paliwo pomoże system Eco-roll, który ocenia kiedy ciężarówka powinna wykorzystać siłę grawitacji aby swobodnie zjechać ze wzniesienia.

Zarządzanie flotą ułatwi system Scania Fleet Management. Kabiny zostały wyposażone w klimatyzację postojową, zewnętrzne skrzynki narzędziowe, siodła z powłoką teflonową. Część pojazdów została wyposażona w hydraulikę do wywrotu firmy HYVA a pojazdy pod cysterny ADR w kompresory firmy Gardner Denver. Wszystkie objęte są 5 letnim kontraktem serwisowym RM.

– „Na ofertę firmy Scania zdecydowaliśmy się po szczegółowej analizie rynku. Wybór poprzedziły wnikliwe testy przeprowadzone przez naszych kierowców. Zwracaliśmy szczególną uwagę na wyniki zużycia paliwa, ale o wyborze marki Scania przesądziły dotychczasowe doświadczenia z eksploatacji pojazdów tej marki, jakość współpracy z pobliskim serwisem we Wrocławiu, a także cena zakupu, koszt kontraktów serwisowych i wartość odsprzedaży pojazdów Scania na rynku wtórnym” – mówi Michał Kubalok Transport Manager w firmie Schavemaker.

Firma Schavemaker Transport powstała w roku 1967. Od tego czasu urosła do rangi międzynarodowej organizacji logistycznej z oddziałami w Holandii, Polsce oraz na Słowacji. W Polsce prowadzi działalność biznesową od 2004 roku. Firma specjalizuje się w transporcie i magazynowaniu stali w kręgach. Świadczy również usługi w zakresie transportu złomu, papieru, cargo lotniczego, transportu gabarytowego i intermodalnego, transportu chemii płynnej, oraz ładunków drobnicowych. Oferuje również usługi logistyczne i posiada dwa terminale kontenerowe (wodny śródlądowy w Holandii oraz kolejowy w Kątach Wrocławskich). Zatrudnia ponad 400 pracowników a strategią firmy jest nieustanne poszukiwanie najbardziej wydajnych i ekonomicznych rozwiązań logistycznych. Dzięki starannemu doborowi floty i narzędzi transportowych świadczy usługi na najwyższym poziomie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!