Wizyta w magazynie i fabryce firmy Tip-Topol

16 lutego 2015, 14:51

Tip-Topol jest dystrybutorem urządzeń do serwisów oponiarskich i bieżnikowni. Złożyliśmy firmie wizytę, aby obejrzeć jej rozrastający się magazyn, centrum szkoleniowe, a także fabrykę. Nie każdy wie, że Tip-Topol jest również producentem miechów do zawieszeń pneumatycznych pojazdów ciężarowych.

Założyciel firmy Tip-Topol, Witold Borucki, od początku postanowił zająć się nie tylko dystrybucją, ale także produkcją. Co ciekawe, powstała w Pobiedziskach fabryka wytwarza coś, co z wyposażeniem warsztatu ma niewiele wspólnego. Membrany do zawieszeń pojazdów ciężarowych powstawały od początku z myślą o lokalnym rynku, a także eksporcie. Duże zapotrzebowanie na ten produkt sprawiło, że przez ponad 25 lat fabryka rozrosła się i ma przed sobą duże perspektywy. 

Pomysł na produkcję gumowych miechów do zawieszeń pojazdów ciężarowych, autobusów i naczep okazał się strzałem w dziesiątkę i zapełnił rynkową niszę. Obecnie firma eksportuje ok. 85% całej produkcji. Głównie na aftermarket, ale wkrótce także na pierwszy montaż dla jednego z producentów autobusów…

 

Przeczytaj całą relację na stronie MotoFocus.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!