Milionowy DAF z Eindhoven

5 marca 2015, 13:55

25 lutego sam premier Holandii Mark Rutte przekazał nowemu właścicielowi milionową ciężarówkę DAF, wyprodukowaną w Eindhoven. Kluczyki odebrał Bálint Révész z węgierskiej firmy transportowej o tej samej nazwie, która specjalizuje się w transporcie masowym i przewozie paliw.

Od wczesnych lat trzydziestych fabryka „van Doorne's AanhangwagenFabriek” specjalizowała się w produkcji naczep, zaś w 1949 r. spółka wprowadziła do produkcji swoje pierwsze podwozie do ciężarówek, i dlatego nazwę spółki zmieniono na „van Doorne's Automobile Factory”. Do produkcji ciężarówek wybudowano w Eindhoven przy ul. Geldropseweg nową fabrykę. W 1955 r. z linii montażowej zjechała dziesięciotysięczna ciężarówka, a w 1964 r. – pięćdziesięciotysięczna. W 1984 r. powstała 250-tysięczna ciężarówka, w 1999 r. – 500-tysięczna, a w 2007 r. – 750-tysięczna.

Pierwsza ciężarówka DAF została sprzedana 1 września 1949 r. Tego samego roku fabrykę w Eindhoven opuściło łącznie 150 pojazdów. Rok później było ich ponad tysiąc. W 2014 roku wyjechało z niej 36 000 ciężarówek DAF.

– „To dla nas wielki zaszczyt, że premier Rutte osobiście uświetnił prezentację milionowej ciężarówki DAF wyprodukowanej w Eindhoven” – mówi Harrie Schippers, prezes DAF Trucks N.V. – „Jest to również wyraz uznania dla 5 000 pracowników w Eindhoven, którzy codziennie dają z siebie wszystko, by dostarczyć naszym klientom ciężarówki i usługi najwyższej jakości.” – dodaje.

– „Jesteśmy zaszczyceni, że dostaniemy milionową ciężarówkę wyprodukowaną w Eindhoven i dołączymy ją do naszej floty” – powiedział właściciel i prezes Grupy Révész z Węgier, dysponującej flotą 480 pojazdów, Bálint Révész. – „Nasze ciężarówki przejeżdżają średnio 130 000 km rocznie, a niezawodność i niskie koszty eksploatacyjne – nie wspominając o najwyższym komforcie dla kierowców – to najważniejsze kryteria, którymi się kierujemy przy ich zakupie. Firma DAF wie, jak połączyć te wszystkie wymogi, i dlatego nasza flota składa się niemal w 100% z pojazdów DAF.” – dodał.

– „Milionowa ciężarówka wyprodukowana w Eindhoven to milionowy dowód, że recepta braci Van Doorne nadal działa. Kontynuujcie innowacje, kontynuujcie wzrost, a nade wszystko nadal inwestujcie w wiedzę i w ludzi, którzy są dumni z produktów, które wytwarzają, i ze spółki, w której pracują. Innowacja i rzemiosło idą tu ręka w rękę.” – powiedział premier Holandii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!