Wzór bieżnika opon Hankook z nagrodą iF Design Award 2015

23 marca 2015, 15:09

Firma Hankook Tire, producent opon klasy premium, otrzymała nagrodę iF Design Award 2015 w kategorii produktów za całoroczne opony radialne SmartFlex AH31 przeznaczone do pojazdów ciężarowych i autobusów.

W przypadku opon projekt wpływa bezpośrednio na charakterystykę jazdy oraz bezpieczeństwo. Przykładowo, wzór i konstrukcja bieżnika ma wpływ na takie podstawowe parametry bezpieczeństwa jak odprowadzanie wody i odporność na aquaplanning.

Całoroczne opony SmartFlex AH31 do samochodów ciężarowych zyskały uznanie ze względu na wykorzystaną technologię i wzornictwo, które zapewniają równomierne zużycie i długie przebiegi przy niskich oporach toczenia.

Opony na oś prowadzącą zaprojektowano pod kątem wygody i trwałości podczas stosowania na długich dystansach i drogach regionalnych. Opony oznaczono symbolem „M+S” oraz „3PMS” (ang. 3 Peak Mountain Snowflake). Posiadają one szerokie barki i bieżnik z trójwymiarowym wzorem lameli, który zapewnia dłuższe przebiegi, optymalne właściwości jezdne i redukcję nierównomierności zużycia. Technologia T.W.E.S. (ang. Tread Wear Equalised Stepper) firmy Hankook, zastosowana w blokowym wzorze bieżnika, pozwala zwiększyć równomierność zużycia, co z kolei przekłada się na dłuższy okres sprawności opon.

Od III kw. 2015 r. opony Hankook SmartFlex AH31 dostępne będą w trzech dodatkowych rozmiarach (385/65R22,5, 385/55R22,5 oraz 315/60R22,5), natomiast w II kw. 2015 r. na rynku pojawią się wzmocnione opony o zwiększonym indeksie nośności (295/80R22,5, indeks nośności 154/148).

W ubiegłym roku, w dowód uznania niezwykłych zdolności konstrukcyjnych i pozycji lidera technologicznego, firma Hankook Tire została nagrodzona czterema najważniejszymi światowymi wyróżnieniami, tj. iF Design Award, Red Dot Design Award, IDEA, oraz Good Design Award.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!