Premiera wywrotki Wielton do przewozu mas bitumicznych na MAN Trucknology Days

30 marca 2015, 15:09

W marcu odbyło się MAN Truck Forum w Monachium. To wydarzenie było miejscem premiery nowego produktu Wieltonu: stalowej wywrotki do przewozu mas bitumicznych z serii SL NW3S26SHPKBSL48.

NW3S26SHPKBSL48 to odpowiedź polskiego producenta naczep i przyczep na nowe przepisy dotyczące transportu asfaltu. Od 2015 roku do jego przewozu należy stosować pojazdy termoizolowane. Wielton – odnosząc się do zapowiedzianych zmian opracował specjalną konstrukcję wywrotki ze skrzynią typu half-pipe, całkowicie obłożoną materiałem izolacyjnym, w postaci włókniny szklanej.

Bezpieczna w użytkowaniu włóknina izoluje ściany boczne, podłogę skrzyni oraz klapę i ścianę przednią. Od zewnątrz warstwę izolacji chroni trwała i starannie uszczelniona osłona ze stali kwasoodpornej, której właściwości pozwalają na utrzymanie ciepła. Skrzynia wyposażona jest w urządzenie i czujniki do pomiaru temperatury asfaltu. Aby umożliwić prace konserwacyjne przy zainstalowanych czujnikach – zewnętrzne wyłożenie muldy jest skręcane. Użyte materiały izolujące wykazują  długotrwałą odporność na temperaturę do 200°C.

Od góry skrzynię zabezpiecza elektrycznie sterowany dach przesuwny Marcolin z silikonową opończą odporną na działanie temperatur do 180°C. Pozwala to zatrzymać wysoką temperaturę wewnątrz muldy, podczas dłuższego transportu. Dodatkowo dach Marcolin obsługiwany jest z poziomu podłogi, co  oznacza, że kierowca nie musi wchodzić po drabinie. To oszczędność czasu.

Cechy Izotermy:

  • Niska masa własna – od 6200 kg: mniejsze spalanie i większa ładowność
  • Przystosowanie do przewozu mas bitumicznych wg przepisów na rok 2015 i po roku 2016: izolowana skrzynia, pięciopunktowy system pomiarowy, opór cieplny R ≥ 1,81 m2K/W.
  • Konstrukcja podwozia z serii SL: wytrzymałość potwierdzona przez przeprowadzone badania walidacyjne i pomiary tensometryczne.
     

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!