Wielton przejmuje we Włoszech

20 kwietnia 2015, 15:37

Należąca do Wieltonu firma Italiana Rimorchi podpisała umowę dzierżawy i wstępną umowę nabycia aktywów spółki Compagnia Italiana Rimorchi S.r.l. w upadłości likwidacyjnej, będącej największym włoskim producentem i dostawcą naczep, przyczep i zabudów.

Dzierżawione maszyny i urządzenia pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnych i wzrost konkurencyjności produktów polskiego producenta naczep, a korzystanie ze znanych włoskich marek pozwoli na ich wykorzystanie na rynku włoskim oraz w Europie.

W przypadku kupna aktywów Compagnia Italiana Rimorchi S.r.l w upadłości przez Italiana Rimorchi lub odsprzedania ich stronom trzecim dzierżawa wygaśnie automatycznie. Warunkiem podpisania umowy nabycia jest uzyskanie w terminie do dnia 31 lipca 2015 r. zezwolenia od odpowiednich organów.

Compagnia Italiana Rimorchi S.r.l. w upadłości, jako największy włoski producent i dostawca naczep, przyczep i zabudów na pojazdach ciężarowych pod markami „Cardi”, Merker” i „Viberti”, prowadziła działalność w trzech zakładach produkcyjnych w Pescara, Weronie i Turynie, zatrudniając łącznie ponad 350 osób.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

77.252.178.*, 21 kwietnia 2015, 8:16 0 0

Oby Wielton nie skończył tak jak np. Optimus czy KrakMeat, bo hieny z dawnych SB, UOP i WSI ciągle żywe...

Odpowiedz