FIEGE kształci młodych logistyków

23 kwietnia 2015, 11:50

Firma FIEGE Sp. z o.o zaangażowana jest we współpracę ze szkołami, uczelniami oraz ośrodkami edukacyjnymi. Współpraca obejmuje wspieranie szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni. W ramach tej współpracy organizowane są lekcje pokazowe, spotkania w lokalizacjach firmy oraz konferencje.

Tradycyjnie od czternastu lat, w marcu organizowana jest najstarsza i największa konferencja logistyczna w Polsce – „Forum Młodej Logistyki”. FIEGE od wielu lat jest partnerem tego wydarzenia, wspierając środowisko akademickie. Wydarzeniem towarzyszącym Forum Młodej Logistyki podczas pierwszego dnia konferencji są Logistyczne Targi Pracy. Targi zorganizowane były w Głównej Auli w Gmachu Politechniki Warszawskiej i w tym roku przyciągnęły rekordową liczbę studentów. Pracownicy FIEGE zachęcali do pracy w swojej firmie, informując o oferowanych stażach i praktykach. Jednocześnie starali się wyłonić młodych i zdolnych logistyków, którzy mogliby rozpocząć swoją karierę zawodową w ich przedsiębiorstwie.

Również w marcu odbyła się kolejna edycja programu „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP – Bronisław Komorowski. FIEGE, jak co roku, włączyła się do programu wspierając inicjatywę, która ma na celu pomoc uczniom w zdobywaniu praktycznych umiejętności. W ramach  „Dnia Przedsiębiorczości” – 25 marca 2015 roku,  do magazynu firmy w Dąbrowie Górniczej zaproszono uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych "Sztygarka" im. St. Staszica w Dąbrowie Górniczej. W tym roku uczniowie wzięli udział w prezentacji, w czasie której Agata Kozielska, Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej opowiadała o specyfice pracy na tym stanowisku oraz o możliwościach rozwoju w firmie. Dąbrowskie przedsiębiorstwa i szkoły ponadgimnazjalne aktywnie włączają się w Dzień Przedsiębiorczości już od 2008 roku. W tegorocznej w akcji, dzięki której młodzież może w praktyce poznać lokalny rynek pracy wzięło udział aż 772 uczniów, którzy odwiedzili oni ponad 180 firm.

Realizacja programów edukacyjnych jest częścią programu społecznej odpowiedzialności FIEGE i ma na celu promowanie wiedzy praktycznej i konieczności współpracy biznesu z edukacją. Takie podejście pozwala przyciągnąć młodych, wartościowych pracowników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!