FM Logistic z tytułem Odpowiedzialny Pracodawca

23 kwietnia 2015, 16:19

FM Logistic od lat inwestuje w zarządzanie zasobami ludzkimi. Troskę o zespół kompetentnych i doświadczonych pracowników docenił rynek, przyznając FM Logistic tytuł Odpowiedzialnego Pracodawcy – “Lider HR 2015”.

Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR to ogólnopolski program z obszaru human resources (HR), którego celem jest upowszechnianie oraz propagowanie pozytywnych wzorców, modeli i strategii działań w zakresie polityki personalnej, jak i strategii integracji spraw personalnych z biznesowymi. W tym roku już po raz piąty przyznano tytuły.

Kryterium, jakim kierowano się przy wyborze tegorocznych Laureatów to przede wszystkim wysoka jakość zatrudnienia, na którą składają się m.in. takie czynniki jak: przestrzeganie prawa pracy, przestrzeganie przepisów BHP, możliwość podnoszenia kwalifikacji, system motywacyjny, reputacja firmy, czy dynamika zatrudnienia.

– „Tytuł Odpowiedzialny Pracodawca jest ukoronowaniem naszych dotychczasowych działań na rzecz pracowników. Potwierdzeniem, że strategia zarządzania zasobami zmierza nadal w słusznym kierunku” – powiedziała Magdalena Hotyńska Dyrektor HR w FM Logistic.

Przy ocenie ankiety weryfikacyjnej FM Logistic Kapituła Programu zwróciła szczególną uwagę na formę zatrudnienia oraz  dynamikę zatrudnienia – w ciągu zaledwie roku zatrudnienie wzrosło o prawie 500 osób. Uwagę komisji zwróciła także oferta szkoleń, w tym wachlarz szkoleń dla kadry menadżerskiej, pogram e-learningowy dostępny dla wszystkich pracowników i dbałość o rozwój pracowników poprzez zewnętrzny coaching rozwojowy, FM University, Clever in Operation, Cross Training i FM Be Better Club.

W FM Logistic tylko w 2014 roku miało miejsca ponad 170 promocji na wyższe stanowiska, co świadczy o możliwościach, jakie organizacja stwarza dla rozwoju kariery na każdym jej szczeblu. Zainteresowanie Kapituły wzbudziły tez dodatkowe projekty organizowane z inicjatywy działu HR w FM Logistic,  w tym konkurs dla uczniów szkół średnich – LOGIMPIADA, promujący wiedze logistyczną oraz projekt „FM Logistic dba o zdrowie”, w ramach którego, dla wszystkich pracowników dostępne są sezonowo świeże owoce i warzywa, odbywają się prelekcje przy udziale lekarzy, specjalistów zdrowego żywienia, fizjoterapeutów,  a także zagwaratnowany jest pakiet badań profilaktycznych.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!