Navitel Monitoring pomaga zaoszczędzić

15 maja 2015, 15:41

Oferta firmy Navitel obejmuje kompleksowe rozwiązania do monitoringu flotowego w firmach transportowych, instytucjach publicznych oraz wszędzie tam, gdzie nadzór nad dużą liczbą samochodów generuje duże koszty utrzymania i amortyzacji. System umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa o 15 proc., zaś niepotrzebnie przejechanych kilometrów – o 20 proc.

System monitoringu flotowego Navitel to narzędzie do podglądu w czasie rzeczywistym w jaki sposób eksploatowane są poszczególne samochody należące do firmy. System nadzoruje wykonanie harmonogramu i specyfikacji trasy, kontroluje prędkość, załadunek i rozładunek towarów, a także wskazuje realne i szacunkowe zużycie paliwa. Wszystkie pomiary przedstawione są w postaci graficznej i zapisywane w formie dziennika.

System zbiera dane z czujników zamontowanych we wszystkich pojazdach należących do floty samochodowej. Następnie informacje analizowane są przez serwery systemu. W końcowym etapie centrum monitorowania generuje wyniki pomiarów w postaci czytelnych wykresów. A wszystko to na bieżąco, w trybie rzeczywistym.

– „Zastosowanie naszego systemu jest niezwykle szerokie i obejmuje korporacje taksówkarskie, firmy dostawcze i przewozowe, instytucje takie jak policja, straż pożarna czy pogotowie, a także transport publiczny i rolnictwo. Nasze analizy wskazują, że przy pomocy systemu Navitel MONITORING zużycie paliwa może spaść o 15 proc., a liczba niepotrzebnie przejechanych kilometrów poza trasą aż o 20 proc. O 25 dni zmniejsza się także okres bezczynności pojazdu. Znacznej redukcji ulega koszt wymiany opon” – podsumowuje Tobiasz Jankowski, CEO Navitel Polska.

Spodziewane oszczędności na przykładzie floty składającej się z 25 pojazdów: Koszt sprzętu wynosi 10 000 zł, a jego montaż kolejne 4 000 zł, co oznacza jednorazowy wydatek wielkości 14 000 zł. Miesięczny koszt utrzymania systemu wynosi 750 zł, generując w skali roku kwotę 9 000 zł. Kalkulacja zwrotu kosztów została przeprowadzona w oparciu o przykładowe dane, przy założeniu, że cena 1l paliwa diesel wynosi 4,5 zł. Według wyliczeń inwestycja zwraca się już po dwóch miesiącach, a w skali roku oszczędności wynoszą ponad 211 000 zł, przy czym największa redukcja dotyczy zużycia paliwa (43 305 litrów), co przekłada się na zaoszczędzone 195 000 zł. Koszty serwisu uszczuplają się o ponad 8 000 zł, a te związane z wymianą opon o 8 400 zł.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!