ContiPressureCheck w wozidle Komatsu

, 25 maja 2015, 15:37

Systemy monitorowania ciśnienia i temperatury opon Continental ContiPressureCheck znajdują zastosowanie w coraz to większych pojazdach. Po dużym wozidle Volvo A40, należącym do firmy SOBPOL, przyszła kolej na większy pojazd wozidło Komatsu HD605-7E0 o ładowności ponad 70 ton. Średnica koła wynosi ponad 2 metry , zaś cena opony to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki systemowi CPC opony są pod stałą kontrolą, co zapewni ich długie użytkowanie.

System ContiPressureCheck umożliwia stałe nadzorowanie ciśnienia w oponach oraz ich temperatury. System wykrywa wszelkie zmiany ciśnienia i temperatury i w przypadku spadku ciśnienia lub wzrostu temperatury w oponach kierowca otrzymuje natychmiast odpowiednie ostrzeżenie (na wyświetlaczu), dzięki czemu może natychmiast podjąć działania korygujące i nie dopuścić do awarii.

Wozidło Komatsu HD605-7E0  z systemem ContiPressureCheck było zaprezentowane na tegorocznych, majowych targach AUTOSTRADA w Kielcach na stoisku firmy Komatsu Poland Sp. z o.o.

Ten kolos do przewozu ciężkich ładunków masowych poza drogami publicznymi będzie używany w Cementowni Kujawy przez firmę Lafarge.

Montażu systemu CPC dokonał autoryzowany serwis firmy DRABPOL, która zajmuje się sprzedażą systemu w Polsce oraz powoływaniem i szkoleniem stacji serwisowych. Więcej na www.cisnienieopon.pl
co

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!