RTS zamówiło 100 modeli IVECO S-Way, które będą obsługiwały krajową logistykę przesyłek. Dostawy już się rozpoczęły.
IVECO dostarczy 100 egzemplarzy S-Way dla RTS
Niemiecka firma transportowa RTS zamówiła 100 nowych pojazdów IVECO S-Way roku modelowego 2024 (MY24), które będą wykorzystywane w krajowej logistyce przesyłek we współpracy z wiodącymi firmami kurierskimi i operatorami przesyłek oraz w logistyce napojów. Pierwsze dostawy, które uzupełnią flotę RTS liczącą ponad 350 pojazdów, już się rozpoczęły i będą kontynuowane przez cały 2025 rok.
Pojazdy dostarczane w ramach umowy to podwozia IVECO S-Way AS260S50Y/FS CM w układzie napędowym 6×2 z osią wleczoną kierowaną, przestronną kabiną Active Space oraz silnikiem xCursor 13 o mocy 500 KM od FPT Industrial, spełniającym normę Euro VI/E.
Najnowsza generacja IVECO S-Way oferuje potencjalne oszczędności paliwa na poziomie do 10,54% w porównaniu do poprzedniego modelu, co zostało potwierdzone przez TÜV SÜD. Silnik xCursor 13 może w pełni pracować na paliwie HVO, co pozwala na redukcję emisji nawet o 90% w porównaniu z olejem napędowym.
Komentarze