Iveco Daily przeładowane o 4,2 tony

11 lutego 2016, 11:17

Kontrolerzy olsztyńskiego WITD zatrzymali białe Iveco Daily. Podczas kontroli nacisków na osie pojazdu okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną masę całkowitą niemal dwukrotnie.

Kontrola wykazała, że na pierwszej osi pojazdu waga pokazuje wyniósł 2.200, a drugiej 5.500 kilogramów. Dopuszczalna maca całkowita dla Iveco to 3.5 tony, natomiast waga wskazała masę 7.7 tony.

Po analizie okazanych dokumentów okazało się, że zatrzymane do kontroli Iveco już raz było przyłapane na jeździe z przeładowanym towarem.

Mając na uwadze powyższe okoliczności kierowca został ukarany maksymalnym mandatem karnym, który wynosi 500 złotych. Poza tym funkcjonariusze ITD zakazali dalszej jazdy do czasu rozładowania na inne pojazdy nadwyżki przewożonego towaru. Kierowca zachował się wyjątkowo nieodpowiedzialne stwarzając zagrożenie na drodze nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 13 lutego 2016, 11:59 -1 0

haha,takie iveco na bliżniakach spokojnie do 6,5tony może ważyć i nic mu nie będzie. Zagrożenia NIE STWIERDZONO

Odpowiedz