Zasnął za kierownicą i z całym impetem uderzył w stojące auta [WIDEO]

, 24 maja 2016, 10:43

Piętnaście miesięcy aresztu spędzi kierowca ciężarówki, który doprowadził do poważnego uszczerbku na zdrowiu u 5 kierowców stojących w korku. Jak ustalili biegli sądowi, kierowca najprawdopodobniej stracił świadomość w trakcie jazdy.

Na wideo zarejestrowanym z kokpitu widać, jak kierowca z pełnym impetem uderza w samochody stojące w korku na ulicy. Analizując wideo można by uznać, że z wypadku nikt nie mógł wyjść cało. Na szczęście jednak nikt nie zginął, choć wielu kierowców doznało poważnych obrażeń. Najciężej wypadek przypłaciła jednak kobieta, która leżała dwa tygodnie w śpiączce w szpitalu.

Kierowca Martin Gibson przekonywał, że w trakcie wypadku nie był świadomy, co też potwierdzili biegli. Sąd był jednak nieubłagany i wymierzył Martinowi 15 miesięcy pozbawienia wolności, a także zakazał wykonywania zawodu przez 3 kolejne lata.

Ciekawym wątkiem w sprawie, mogą być zeznania, wedle których kierowca miał zaburzenia snu. Jego żona wyznała, że zdarza mu się „odpłynąć” w środku wykonywania zwykłych czynności. Zastanawiające jest zatem, dlaczego kierowca dalej wykonywał zawód, w którym koncentracja jest podstawą bezpieczeństwa? Właśnie z tego powodu sąd wymierzył mu karę za popełnione czyny, bowiem kierowca dobrze zdawał sobie sprawę, w jakim stanie fizycznym się znajduje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!