Szeryf próbuje staranować osobówkę

10 czerwca 2016, 12:13

Choć ostatnimi czasy poczyniliśmy wielki postęp pod względem kultury jazdy, niestety nie wszystkim się ta moda udzieliła. Wciąż wielu kierowców nie rozumie “jazdy na suwak” i uważa, że jeżeli ktoś jedzie kończącym się pasem, to na pewno robi to żeby wykiwać innych użytkowników drogi.

Tylko idąc tym tropem, to w ogóle trzeba by zakazać jazdy pasami, które kiedyś się kończą. No bo jaka jest poprawna odległość przed zakończeniem pasa, by zmienić go na ten, który prowadzi dalej? 3 kilometry wcześniej 250 metrów? Po to właśnie powstały oznaczenia na drodze i ten pusty kończący się pas, aby jechać nim do samego końca. Wielu zwykłych kierowców nie rozumie tego mechanizmu, ale żeby zawodowy kierowca z tego powodu miał żal jest kompletnie niezrozumiałe. Tym bardziej, jeżeli jego zachowanie zagraża innym użytkownikom ruchu drogowego. Zachowanie kierowcy, który został nagrany na kamerze jest karygodne. Dodatkowo może przysporzyć kłopotów i złego PR-u firmie dla której pracuje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Logistyk, 10 czerwca 2016, 20:39 0 0

Wiecie ze jazda na zamek zostala wymyslona w zaltoczonych indiach, by na papierze korki wydawaly sie krotsze?
Przepustowosc drogi w żaden sposob sie nie zwieksza, wrecz badania wykazaly ze maleje nawet o 30%, gdyz kierowcy przy wąskim gardle muszą znacząco zwalniać i przepuszczać się na wzajem.
Więc jazda na zamek to bujda i unijno-indyjski wymysł.

Odpowiedz

GIENEK, 11 czerwca 2016, 13:55 0 0

W Polsce jazda na zamek wygląda tak; 6 osobówek z lewego pasa jedna ciężagówka z prawego.... tym sposobem prawy pas stoi lewy jedzie....brawo dla mielczarka, dobrze zrobił chłop....

Odpowiedz

slawko, 11 czerwca 2016, 20:54 0 0

Czy nie powinno się ukarać tej osobówki za wyprzedzanie z prawej strony . Ponadto ten film jedyne o czym świadczy to wszyscy wiedzą bez......g nagrywający filmik pewnie w sklepie w kolejkę też się wepnie przed starszą panią bo wolniejsza . Widać jaką kulturę wyniósł z domu . BRAWO Mielczarek !

Odpowiedz

michal, 11 czerwca 2016, 23:18 0 0

No pewnie osobówki beda jechac a ciężarówki stać. Tak właśnie wygląda suwak. Brawo dla tego kolegi

Odpowiedz

piter, 14 czerwca 2016, 12:30 0 0

GIENEK ,BZDURY OPOWIADASZ. Nie ma możliwości, żeby przede mnie wjechała więcej niż jedna osobówka. Zostawiam 4 metry wolnego i tylko jedna wjedzie (no może dwa smarty).

Odpowiedz