Instant. Nie tylko zupki tego typu są ważne w trasie

31 maja 2017, 17:13

Łańcuchy śniegowe typu instant zapewniają trakcję za naciśnięciem guzika. Każdy, kto choć raz w mrozie mocował się zakładając łańcuchy na koła doceni geniusz tego wynalazku.

Instalacja jest kompatybilna z wszelkiego rodzaju pojazdami mającymi odpowiedni prześwit. Wystarczy trochę miejsca pod podwoziem w okolicy kół napędowych i już można montować ten patent.

System jest napędzany przez sprężone powietrze. Zamontowane na obracającej się rolce łańcuchy, pod wpływem siły odśrodkowej dostają się pod oponę, gdzie z drobną pomocą matki natury wytwarzają tarcie wystarczające do ruszenia z kopyta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

NorbS, 20 czerwca 2017, 9:35 0 0

Niech tylko ktoś zapomni zajrzeć i sprawdzić stan tego łańcucha, co będzie gdy wyleci on lub jego kawałek spod koła i trafi na nogę np. dziecka nie mówiąc już o innych częściach ciała. Praktyka wskazuje że wielu kierowców nie ma pojęcia iż ich pojazdy są niesprawne lub częściowo niesprawne a jeszcze jest duża grupa którzy wiedzą o niesprawności ale podbijają im dowód znajomi i to zdalnie - można jechać dalej. Nie dla Polaków ten Instant patent z łańcuchami. Nie na polskie warunki niestety.

Odpowiedz