Avis Budget Group z samochodami połączonymi w Niemczech i Szwajcarii

10 grudnia 2018, 11:50

Avis Budget Group wdrożyło technologię samochodów połączonych (ang. connected cars) w Niemczech i Szwajcarii. To kolejny krok na drodze do realizacji celu firmy, który zakłada, że do 2020 roku jej flota na całym świecie, w tym również w Polsce, będzie składać się wyłącznie z pojazdów połączonych.

Terminem „samochody połączone” (ang. connected cars) określa się pojazdy, które dzięki połączeniu z internetem, umożliwiają gromadzenie, analizę i korelowanie danych o aucie. Pozwala to lepiej zarządzać samą flotą oraz ruchem miejskim.

Samochody połączone w kolejnych krajach

Avis Budget Group w pierwszej kolejności wdrożył technologię connected cars w Wielkiej Brytanii, Belgii, Luksemburgu oraz Holandii. W tych czterech państwach samochody połączone są dostępne od maja tego roku. Obecnie w Szwajcarii i Niemczech firma posiada w sumie ponad 3 tysiące połączonych samochodów Opla oraz PSA. Kolejni producenci aut proponują rozwiązania umożliwiające łączność pojazdów, stąd w nadchodzących miesiącach ich liczba będzie rosła.

Korzyści dla firmy i klienta

Technologia connected cars dostarcza korzyści zarówno Avis Budget Group, jak i osobom korzystającym z jego usług. Pozwala między innymi określić zużycie paliwa przez danego użytkownika auta, co zwiększa transparentność wynajmu. Przyspiesza również proces odbioru i zwrotu pojazdu, dzięki automatycznemu zebraniu i dostarczeniu do systemu niezbędnych informacji.

– Wykorzystanie danych z samochodów połączonych umożliwia osiągnąć oszczędności oraz poprawić wygodę korzystania z naszych usług. Dostarczane na bieżąco informacje, pozwalają zwiększyć efektywność pracy oraz zoptymalizują utrzymanie samochodów – wymienia Mark Servodidio, President International Avis Budget Group.

Avis Budget Group zadeklarował, że do 2020 roku należąca do niego flota na całym świecie, również w Polsce, będzie składała się jedynie z samochodów połączonych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!