Iveco z ponad dwukrotnie przekroczonym DMC [FILM]

21 maja 2021, 13:52

Inspektorzy z oddziału ITD w Gorzowie Wielkopolskim skontrolowali samochód dostawczy, który przewoził elementy ogrodzeń. Po wjeździe na wagę okazało się, że dostawcze Iveco zamiast dopuszczalnych 3,5 t, waży niespełna 8,5 t.

 

Pojazdem przewożono metalowe elementy konstrukcyjne ogrodzeń ze Starego Kurowa do Gubina. Do zatrzymania doszło na drodze wojewódzkiej nr 158 w Ludzisławicach. Inspektorzy WITD, którzy zatrzymali dostawcze Iveco do kontroli, postanowili sprawdzić jego wagę. Dopuszczalna ładowność tego konkretnego busa wynosi 1140 kg przy DMC wynoszącym 3,5 tony. Waga wskazała 8450 kg z naciskiem na tylnej osi wynoszącym 5,9 t.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 25 maja 2021, 14:35 0 -1

Iveco 3,5-tonowe ma ramę i koła na bliźniakach - więc wytrzyma. Natomiast niezmiernie ciekawe jest dlaczego (i za jakie "kieszonkowe"...) ITS homologuje 5-tonowe Sprintery i VW na 3,5 tony...

Odpowiedz