Kierowca busa nie miał uprawnień… od 13 lat

23 sierpnia 2021, 13:43

Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali kierowcę przeładowanego dostawczaka. Okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ku zdziwieniu inspektorów, ów zakaz został nałożony… w 2008 roku.

Jak widać, mimo 13 lat bez prawa jazdy, kierowca nie zapomniał jak prowadzi się samochód dostawczy. Niestety nie zadbał o jego prawidłową wagę – pojazd był przeładowany o 1,5 tony, mimo że przewożone w nim były poduszki i kołdry.

To nie koniec absurdów związanych z zatrzymanym w Koninie kierowcą. Poproszony o dokument prawa jazdy stwierdził, że blankietu nie odebrał jeszcze z urzędu. Informacja uzyskana w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców była jednak zupełnie inna. Wynika z niej, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania. Zdaniem kierowcy był to błędny wpis w systemie i uprawnienia z pewnością posiada. Okazało się jednak, że odkąd w 2008 roku otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, do tej pory uprawnień nie odzyskał. Na stanowisku ważenia okazało się też, że masa prowadzonego przez niego samochodu wynosiła 5 t. Samochód nie miał również aktualnych badań technicznych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!