Rosyjskie ciężarówki opancerzone… brzozami

7 marca 2022, 11:58

W związku z agresją Rosji na Ukrainę każdego dnia zalewani jesteśmy informacjami dotyczącymi przebiegu działań wojennych, ewakuacji ludności cywilnej czy pomocy dla potrzebujących. W gąszczu wiadomości docierają do nas także te, które mogłyby nas bawić, gdyby okoliczności nie były tak tragiczne.

W zeszłym tygodniu hitem Internetu był filmik, w którym ukraińscy Romowie ukradli rosyjski czołg. Nie potrzebowali do tego specjalistycznego sprzętu wojskowego – wystarczył jedynie wiekowy traktor. Kilka dni później głośno było o dwóch rosyjskich żołnierzach, którym skończyło się paliwo w wozie bojowym. Co zrobili? Otóż udali się na ukraiński komisariat z prośbą o pomoc. Jak można się domyślać, dostali tam co innego niż kanister z benzyną. Memów z generałami Denaturovem i Kacovem jest multum, trudno wybrać z nich ten najlepszy…

Teraz pojawiły się zdjęcia specjalnej wersji opancerzenia rosyjskich ciężarówek transportowych. Podstawowym materiałem tej innowacyjnej i wysoce zaawansowanej technologii są młode drzewa brzozowe. Tak, rosyjska armia stawia na życie w zgodzie z naturą, surowce eco friendly, less waste. Konstrukcja ma za cel chyba chronić szyby i chłodnicę. Piszę „chyba”, bo na co się to zda, jeśli ciężarówka zostanie zaatakowana z granatnika? Nie wiem, nie znam się, nie wypowiem. Próżno szukać w tej wojnie logiki, Putin i jego ludzie od lat znani są jako „homo sovieticus”, których charakteryzuje specyficzny sposób myślenia.

Gdyby wokół nie ginęli niewinni ludzie – kobiety, dzieci, osoby starsze, gdyby Rosjanie nie atakowali szpitali, szkół i domów zwykłych ludzi, można by się z tego nawet pośmiać. Opancerzenie samochodu drewnem to kolejny durny przykład bezsensu tej wojny. Liczę na jeszcze więcej takich „genialnych” rozwiązań stosowanych w armii rosyjskiej. Mam nadzieję, że już wkrótce będą mieli okazję do przetestowania tych rozwiązań i szybko okaże się, że one jednak nie działają.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!