Meksyk: przemytnicy zmieścili 366 osób w naczepie ciężarówki

, 20 czerwca 2022, 11:07

Meksykańskie władze imigracyjne poinformowały, że znaleźli na pokładzie ciężarówki towarowej migrantów. Nie byłoby w tym nic szczególnie zaskakującego, gdyby nie fakt, że było ich łącznie 366 z 16 krajów… w jednej naczepie.

Zdjęcie poglądowe

Meksykański Narodowy Instytut Imigracji poinformował, że ciężarówka przewoziła 366 migrantów, w tym ludzi z Bangladeszu, Indii, Nepalu, Jemenu, Uzbekistanu i RPA. Na pokładzie znaleźli się również ludzie z Kuby, Dominikany, Ekwadoru, Boliwii, Peru, Gwatemali, Hondurasu, Nikaragui, Salwadoru i Wenezueli.

Funkcjonariusze znaleźli ciężarówkę zaparkowaną na poboczu drogi w południowym stanie Chiapas, graniczącym z Gwatemalą. Było tak wielu migrantów, że wystawali z dachu naczepy. Standardowa długość amerykańskiej naczepy wynosi ok. 18 metrów, więc przy dodatkowo 3 metrach szerokości wychodzi powierzchnia standardowego polskiego mieszkania (około 40 metrów), do którego upchnięto 366 osób.

Migranci desperacko chcą opuścić Tapachulę, miasto bliżej Gwatemali, gdzie władze kazały im czekać na wizy. Migranci próbują przedostać się na północ, najprawdopodobniej do Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!