Policyjne działania z powietrza na A2

18 sierpnia 2022, 14:55

Policjanci z grupy SPEED z ziemi i z powietrza kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierujących poruszających się autostradą A-2. Tym razem, po raz kolejny wzięli pod lupę samochody ciężarowe których kierujący nie stosują się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. I tym razem drogówkę podczas działań wspomagał policyjny śmigłowiec, którego załoga rejestrowała wykroczenia z “lotu ptaka”.

17 sierpnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci z grupy SPEED pod lupę wzięli zachowania kierowców samochodów ciężarowych na autostradzie A-2.  Kontroli poddany został odcinek pomiędzy węzłami Łódź Północ a Skierniewice. Tylko kilka godzin było potrzebne by mundurowi ujawnili aż 76 wykroczeń drogowych, w tym 44 związane z niestosowaniem prze  kierujących samochodami ciężarowymi do znaku B-26 tj. zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Dużym zaskoczeniem dla zatrzymanych kierujących było to, że pomimo iż nie widzieli radiowozu drogówki, ich „wyczyny na drodze”, zostały zarejestrowane przez kamery zamontowane na śmigłowcu. Policjanci przypominają że, nie jest sztuką jechać zgodnie z przepisami gdy widzimy patrol ruchu drogowego na drodze, mistrzostwem jest wspólnie dbać o bezpieczeństwo na drogach i dawać przykład dobrego zachowania innym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!