Na zakazie wjazdu i z magnesem

7 listopada 2022, 11:06

Inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali w powiecie iławskim pojazd ciężarowy, który poruszał się na drodze powiatowej, na której obowiązywał zakaz wjazdu dla pojazdów o dmc 10 t. Nie było to jednak jedyne przewinienie kierowcy…

W trakcie przeprowadzanej kontroli inspektorzy ustalili, na podstawie wydruku z tachografu, że mężczyzna kierujący ciężarówką ingerował w pracę urządzenia rejestrującego czas jazdy. Zapisy na wydruku wskazywały, że pojazd nie porusza się od ponad pół godziny, a w rzeczywistości był w ruchu. Kierowca, chcąc skrócić czas pracy, przyłożył do czujnika ruchu magnes. Zakłócał on prawidłową pracę tachografu, przez co rejestrowany był odpoczynek w trakcie jazdy.

Kierowca ciężarówki został ukarany mandatami karnymi,  a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Użycie magnesu ma wpływ także na fałszowanie wskazań drogomierza, co zgodnie z art. 306a k.k. jest przestępstwem. W związku z tym kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!