Nowe Renault T niczym żyrafa i krokodyl

15 czerwca 2015, 13:16

Trzy Renault Trucks gamy T mają za sobą pierwszą rundę spotkań z kierowcami. Ci, którzy między 10 a 12 czerwca odwiedzili Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni, mieli możliwość zapoznania się z nową gamą pojazdów do ruchu dalekobieżnego. Zwierzęce motywy, ozdabiające pojazdy, symbolizowały najlepsze cechy tych pojazdów.

Główny akcent spotkania położony był na wygodę pracy i wypoczynku kierowców. Każdy miał okazję zasiąść na wygodnych fotelach Recaro instalowanych standardowo w pojazdach nowej Ramy Renault Trucks. Wysokie noty za komfort wypoczynku zebrała także z dolna leżanka, dająca się rozciągnąć do szerokości 80 cm a wyposażona w akcesoryjny „hamak” stająca się doskonałym miejscem wypoczynku w trakcie krótkiej „pauzy”. Mile kojarzące się z Renault T wygodne leżaki, hamak i fotele do masażu zapełniały się kierowcami oczekującymi na wjazd na prom czy też po odbiór kontenerów.

  

Często padały pytania o znaczenie zwierzęcych motywów, okrywających kabiny najnowszych renówek. Żyrafa, pantera śnieżna czy krokodyl. Co mają wspólnego z ciężarówkami?

Wybór „patronów” nie był przypadkowy. Dla przykładu krokodyl to istota długowieczna, i przy tym niezwykle silna, nacisk jego szczęk jest wręcz przysłowiowy. I właśnie te przymioty oferuje nowy Renault Trucks T. Nie chodzi tu o nacisk szczęk, ale  sprawny i mocny układ napędowy z silnikami o mocy do 520 KM oraz konstrukcję podwozia, gwarantującą długotrwałą eksploatację.

Zupełnie inne cechy wspólne ma Renault Trucks z gamy T oraz  żyrafa. Ta dzięki długiej szyi po pierwsze może sięgnąć tam gdzie nie są w stanie sięgać konkurenci a niezwykle sprawny układ pokarmowy sprawia, że ma ona mniejsze zapotrzebowanie na pokarm niż inne, podobne gatunki. Niespotykany gdzieindziej, jak długa szyja u żyrafy, trapezoidalny kształt kabiny Gamy T, sprawia ze ma ona niski współczynnik oporu powietrza (o 12% mniejszy niż pojazdy poprzedniej gamy). Przekłada się to na niezwykle niskie spalanie.

Podobnie jak pantera śnieżna, gama T tak jak ona jest zdolna przetrwać w najcięższych warunkach klimatycznych. Co więcej Pantera potrafi unieść złowioną zwierzynę nawet, jeśli jej masa jest dwukrotnie większa od niej samej. Podobnie Gama T jest uznawana z pojazd oferujący największą ładowność na ryku w swojej klasie, szczególnie pojazd z 11 litrowym silnikiem i średnią kabiną Sleeper cab.

Nadmorskie spotkanie z Kierowcami zakończyło się. Karawana przemieszcza się w głąb Polski. Od poniedziałku 15.06.2015 do środy 17.06.2015 można spotkać ją na parkingu dla pojazdów ciężarowych przy stacji paliw Seydak na krajowej 10 w okolicach Nakła nad Notecią. Obowiązkowa „pauza” nie musi być nudna.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!