Nowe ciągniki Scania dla firmy Galaauto

19 czerwca 2015, 13:04

W siedzibie oddziału Scania Polska Lublin odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do pojazdów Scania zakupionych przez firmę Galaauto z Lublina.

Nowe ciągniki Scania Streamline R410LA4x2 napędzają 13 litrowe silniki o mocy 410 KM spełniające normę emisji spalin Euro 6 jedynie z wykorzystaniem SCR. Pojazdy zostały wyposażone m.in. w zautomatyzowany system zmiany biegów Scania Opticruise oraz Scania Active Prediction, który za pomocą systemu GPS określa pozycję pojazdu i przewiduje topografię drogi. System Eco-roll zainstalowany w pojazdach oceni, kiedy ciężarówka powinna wykorzystać siłę grawitacji, aby swobodnie zjechać ze wzniesienia i tym samym pomoże w dodatkowym obniżeniu wydatków na paliwo. Dzięki systemowi Scania Fleet Management zarządzanie flotą stanie się łatwiejsze niż dotychczas. Dla wygody kierowców pojazdy zostały wyposażone w przestronne i komfortowe kabiny Scania – Highline. Zakupione pojazdy zostały objęte kontraktem serwisowym Scania „Pakiet Biznes”.

– „Przed podjęciem decyzji o wyborze marki Scania przez dwa tygodnie testowaliśmy pojazdy. Wyniki okazały się bardzo obiecujące zarówno ze względu na niskie zużycie paliwa jak również ogólne wrażenia z jazdy. To pozwoliło nam podjąć ostateczną decyzję o wzmocnieniu floty Galaauto o pojazdy Scania” – mówi prezes zarządu firmy Galaauto, Kazimierz Posielski.

Firma Galaauto Sp. z o.o. działa na rynku od lat dziewięćdziesiątych świadcząc usługi w zakresie transportu i spedycji międzynarodowej, zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!