Lokalizacja pojazdów Volvo dla przewozów wymagających szczególnej punktualności

19 czerwca 2015, 13:26

Nowa usługa Volvo Trucks pozwala na monitorowanie lokalizacji samochodu ciężarowego w czasie rzeczywistym. Jest adresowana do klientów realizujących zadania transportowe, w których decydują rolę odgrywa czas lub przewożone ładunki mają dużą wartość.

Punktualność dostaw jest ważnym aspektem w każdej działalności transportowej, ale są i takie, w których stanowi ona zasadniczy warunek utrzymania kontraktu. Nowa usługa lokalizacyjna Volvo Trucks, Lokalizacja Pojazdu+, pozwala na monitorowanie pozycji geograficznej samochodu ciężarowego w czasie rzeczywistym, minuta po minucie. Stwarza tym samym niezbędne podstawy dla bardziej wydajnej logistyki.

– „Dobrym przykładem jest branża betoniarska. Tu czas jest absolutnie najważniejszy – każdy kolejny ładunek betonu musi być dostarczany z dokładnością co do minuty. Skład mieszanki betonowej jest każdorazowo dostosowywany do czasu potrzebnego na załadunek, transport i wylanie betonu. Z pomocą usługi Lokalizacja Pojazdu+ można precyzyjnie określić czas przybycia betonomieszarki i przygotować beton o odpowiednim składzie” – mówi Johan Östberg, specjalista ds. produktu w Volvo Trucks.

Poza lokalizowaniem pojazdu w czasie rzeczywistym, usługa ta umożliwia definiowanie obszarów geograficznych, tras lub całych terytoriów państw w celu otrzymywania wiadomości w chwili przekroczenia przez pojazd granic wyznaczonych obszarów. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w obiektach magazynowych, gdzie personel musi znać dokładny czas przybycia i wyjazdu samochodu ciężarowego, by odpowiednio zaplanować swoją pracę. W niektórych segmentach transportu usługa lokalizacji pojazdów zapewnia dodatkowe, innego rodzaju korzyści.

– „W sytuacji, kiedy samochód ciężarowy zboczy z wytyczonej trasy w systemie aktywuje się alarm. Funkcjonalność ta podnosi ogólny poziom bezpieczeństwa kierowców przewożących ładunki o dużej wartości” – wyjaśnia Johan Östberg.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

jacekos, 19 stycznia 2016, 10:57 0 0

No tak, w firmie warto inwestowac w rozwiazania które pozwalają zarzadzac flota a jednoczesnie kontrolowac pracowników, oczywiscie taka kontrola musi byc zgodne z prawem. W samochodach firmowych można zainstalować monitoring gps, ale trzeba o tym poinformowac kierowców. My korzystamy z lokalizatorów Alfatrack i widzimy że takie rozwiazanie przynosi firmie oszczednosci.

Odpowiedz