Zmiany w zarządzie Solarisa

19 czerwca 2015, 16:07

Od 1 lipca na stanowisku Członka Zarządu Solaris Bus & Coach S.A. zasiądzie Eberhard Wolters. To efekt decyzji właścicieli firmy Solaris Solange i Krzysztofa Olszewskich oraz Zarządu Spółki. Ma to przyczynić się do ekspansji eksportowej firmy.

Eberhard Wolters w Zarządzie firmy Solaris będzie kierował działami Sprzedaży, Marketingu oraz After Sales. Od kilku miesięcy funkcję tę pełnił tymczasowo Zbigniew Palenica, który obecnie w randze Członka Zarządu Spółki będzie odpowiedzialny za rozwój działu Pojazdów Szynowych.

„Dołączenie Pana Woltersa do Zarządu naszej firmy z pewnością przyczyni się do jeszcze efektywniejszej realizacji naszej strategii sprzedaży i dalszej ekspansji eksportowej. Chcemy umocnić pozycję marki Solaris na rynkach, na których już istniejemy. Poszukujemy także klientów w nowych dla nas segmentach. Doświadczenie biznesowe Eberharda Woltersa niewątpliwie pomoże nam to osiągnąć” – mówi dr Andreas Strecker, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Eberhard Wolters od początku swojej kariery związany był z branżą motoryzacyjną. Tuż po studiach przystąpił do firmy Robert Bosch, w ramach której obejmował szereg stanowisk, pracując w niemieckim oraz belgijskim oddziale przedsiębiorstwa.

Na przestrzeni lat piastował wysokie stanowiska menedżerskie m.in. w firmach Robert Bosch, Recaro, Heraeus, jak również w Eberspächer, gdzie awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego w departamencie klimatyzacji.

Oprócz Eberharda Woltersa obecny skład Zarządu spółki Solaris stanowią: dr Andreas Strecker, Prezes Zarządu, dr inż. Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu, Krystyna Woźniak, Członek Zarządu ds. Personalnych, Paweł Kaczalski, Członek Zarządu ds. Produkcji, Zbigniew Palenica, Członek Zarządu ds. Pojazdów Szynowych oraz Paweł Hajduk, Członek Zarządu ds. Finansów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!