Nowa generacja opon Uniroyal

26 czerwca 2015, 8:24

Uniroyal, marka firmy Continental, zaprezentowała dwie nowe opony do użytku w łączonym ruchu regionalnym oraz długodystansowym – model FH40
na oś prowadzącą oraz DH40 na oś napędową. Obie opony są przeznaczone do autobusów i samochodów ciężarowych. Nowości dostępne są w rozmiarze 315/80 R22.5.

Firma Uniroyal opracowała swoją nową linię produktów, jako odpowiedź na potrzeby przewoźników, operujących w przewozach regionalnych i długodystansowych. Zarówno opona FH 40 na oś kierowaną, jak i opona DH 40 na oś napędową, obie w rozmiarze 315/80 R 22.5, oferują trwałość i pewne prowadzenie pojazdu. Opony te mogą być niezawodnie używane w autobusach i samochodach ciężarowych.
 

FH40

Nowo opracowany wzór bieżnika opony FH 40 na oś kierowaną poprawia jej przyczepność na mokrej drodze i kwalifikuje ją do klasy „B" na etykiecie unijnej. Specjalna technologia lameli zastosowana we wzorze bieżnika optymalizuje odprowadzanie wody i zapewnia bezpieczne prowadzenie pojazdu podczas deszczu. Kontur opony FH 40 zoptymalizowano pod kątem równomiernego zużywania się i niskich oporów toczenia, a nowa mieszanka jej bieżnika zapewnia duże przebiegi. Model FH 40 posiada homologację M+S.

DH40

Wzór bieżnika opony DH 40 na oś napędową został opracowany specjalnie z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu trakcji. Nowy wzór bieżnika pozwala na równomierne zużywanie się opony, co z kolei gwarantuje jej duże przebiegi. Udoskonalony kord zapewnia oponie solidność i trwałość. Opona DH 40 posiada zarówno oznaczenie M+S, jak i symbol 3PMSF (trzech szczytów górskich i płatka śniegu).

Opony z nowej serii produktowej Uniroyal posiadają nadający się do bieżnikowania karkas. Stopka karkasu w obu modelach została wzmocniona w celu zwiększenia trwałości. Dzięki optymalnej gęstości kordu opony mogą wytrzymać zmienne obciążenie, a specjalna warstwa wewnętrzna zapobiega stopniowej utracie powietrza.

Więcej informacji o nowych oponach Uniroyal można znaleźć na niedawno uruchomionej stronie: http://www.uniroyal-online.com/generator/www/start/uniroyal/transport/pl/index_pl.html

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!