Nowe opony Barum

2 lipca 2015, 15:04

Firma Barum wprowadza na rynek nową generację opon oznaczoną jako BF 200 R na oś kierowaną oraz BD 200 R, stosowaną na osi napędowej. To wytrzymałe opony o wysokich parametrach przeznaczone dla pojazdów ciężarowych i autobusów, zarówno do dystrybucji regionalnej jak i podczas użytkowania na długich trasach. Oba modele Barum BF 200 R i BD 200 R są dostępne w rozmiarze 315/80 R22.5.

Nowa seria produktów Barum, oznaczona symbolem 200 R, oferuje bardzo wysoki poziom trwałości i dobre własności jezdne. Dzięki zastosowaniu ulepszonej mieszanki gumowej oraz nowej rzeźby bieżnika, zarówno opona przeznaczona na oś kierowaną (BF 200 R), jak i na napędową (BD 200 R) zapewnia długie przebiegi i gwarantuje stały poziom bezpieczeństwa.

Wytrzymały karkas i nowa rzeźba bieżnika dla doskonałej trwałości

Wspólną bazą stosowaną w obydwu oponach serii 200 R jest stabilny karkas, który swoją trwałość zawdzięcza wzmocnieniu stalowego opasania. Specjalna wyściółka wewnętrzna zapobiega utracie powietrza i w połączeniu z przygotowanym do rowkowania bieżnikiem przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji opony, co pozwala zwiększyć efektywność kosztową floty.

Zarówno w oponie BF 200 R, przeznaczonej na oś kierowaną, jak i w modelu BD 200 R, dedykowanym na oś napędową zastosowano nową geometrię bieżnika. Pozwoliło to na zdecydowane zwiększenie osiąganych przez oba modele przebiegów.  Natomiast nowa mieszanka bieżnika gwarantuje zachowanie pełnych właściwości jezdnych podczas całego okresu eksploatacji, nawet przy jeździe na mokrych nawierzchniach. Opisywane produkty są doskonałym dowodem na to, że optymalny poziom trakcji i niskie zużycie paliwa nie muszą się wykluczać.

– „Nowa generacja opon Barum to doskonałe rozwiązanie dla flot, które szukają efektywnych kosztowo rozwiązań, a nie chcą rezygnować z jakości czy bezpieczeństwa użytkowania. Continental, dzięki najbogatszej ofercie produktowej, jest w stanie w pełni odpowiedzieć na potrzeby firm branży TSL w Polsce i na świecie i zaproponować optymalne rozwiązania w obszarze ogumienia” – powiedział Grzegorz Jeziak, Szef Sprzedaży Opon Ciężarowych
w Continental Opony Polska.

Nowe modele opon Barum opatrzono symbolem M+S. Model BD 200 R nosi również symbol „płatka śniegu” (z trzema szczytami gór) stanowiący dowód na to, że przy jego projektowaniu uwzględniono szczególne wymagania stawiane oponom przeznaczonym na oś kierowaną, użytkowaną w warunkach zimowych.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!