Solaris zbuduje pojazd dla projektu Film Spring Open

3 lipca 2015, 15:19

Solaris zaangażuje się w realizację Mobilnego Centrum Edukacji Audiowizualnej, nowego projektu Film Spring Open. Producent autobusów wygrał zamówienie na budowę pojazdu, jaki zostanie przystosowany na potrzeby edukacyjnego studia filmowego. Będzie to pierwszy tego typu autobus w Polsce.

– „Zależy nam, aby Mobilne Centrum było wizytówką polskiej branży filmowej i upowszechniania polskiej kultury filmowej. Dlatego ogromnie się cieszę, że będziemy współpracować z wiarygodną i godną zaufania polską firmą, a projekt powstanie na bazie polskiego autobusu Solaris InterUrbino 12,8 m" – mówi Sławomir Idziak, pomysłodawca Mobilnego Centrum i twórca Film Spring Open.

Film Spring Open propaguje pionierskie rozwiązania, które ułatwiają młodym twórcom dostęp do profesjonalnej realizacji projektów audiowizualnych. Jest to zgodne ze sprawdzoną formułą edukacyjną Film Springu: „nauka przez pracę”, stworzoną podczas corocznych Plenerów Film Spring Open. Podczas warsztatów uczestnicy właśnie poprzez pracę na planie mają możliwość rozwoju – kręcą swoje filmy, biorą udział w wykładach prowadzonych przez najlepszych specjalistów. Jest to dla nich również szansa na praktyczne przetestowanie najnowszego sprzętu na rynku. Dzięki temu z powodzeniem będą mogli odnaleźć się w branży audiowizualnej w przyszłości.

W autobusie będzie stworzona aktywna i duża przestrzeń edukacyjnego studia filmowego służącego do: kręcenia filmów, projekcji, montażu na planie, cyfrowej postprodukcji (tworzenia animacji i efektów specjalnych), seminariów profesjonalistów, praktycznych testów narzędzi do produkcji i postprodukcji. „Sercem” Mobilnego Centrum będzie namiot umiejscowiony przy lewej burcie autobusu, służący jako sala projekcyjna, wykładowa, ale także prezentacyjna i eventowa. W przyszłości namiot będzie również pełnił funkcję studia z greenscreenem.

– „Do tej pory w zakresie pojazdów specjalnych wyprodukowaliśmy na bazie autobusu między innymi mobilne stacje do poboru krwi, autobusy lotniskowe czy też salon kosmetyczny. Teraz w międzymiastowym Solarisie InterUrbino 12,8 zbudujemy ruchome studio filmowe. To duże wyzwanie, ale jednocześnie ogromna radość. Mamy wielką satysfakcję z możliwości stworzenia zupełnie nowego rozwiązania, które przyczyni się do promowania sztuki audiowizualnej wśród młodych ludzi, szczególnie tych mieszkających poza największymi aglomeracjami naszego kraju” – mówi Dariusz Michalak, wiceprezes firmy Solaris, odpowiedzialny za obszar badań i rozwoju.

Mobilne Centrum powstanie w oparciu o konstrukcję Solarisa InterUrbino o długości 12,8 metra. Pojazd zostanie wyposażony w silnik Cummins spełniający najnowszą normę spalin Euro 6. Zgodnie z umową autobus zostanie dostarczony do Film Spring Open do końca października tego roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!