Targi Kielce wielkim centrum motoryzacji

17 lipca 2015, 15:39

10-12 września zadebiutują Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE oraz Międzynarodowe Targi Opon i Gumy RTE.

Według ostatniego Raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego podsumowującego 2014 rok, Polska to jeden z największych producentów aut, części i podzespołów w Europie Środkowo-Wschodniej. Sektor ten nadal dynamicznie się rozwija, podobnie jak branża zajmująca się produkcją opon do różnych pojazdów.  Takich dwóch wystaw biznesowych, skupiających przedstawicieli uzupełniających się branż, nie mogło zabraknąć w Targach Kielce. Premierowej wystawie APAE towarzyszyć będą, organizowane także po raz pierwszy, Międzynarodowe Targi Opon i Gumy RTE.

Potencjał dwóch branż   

Producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce to aż 900 firm, zatrudniających ponad 116 tysięcy osób. Ich przychody ze sprzedaży sięgają 60 mld zł, eksport towarów osiąga wartość 30 mld zł. Jak wynika z danych Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, przez ostatnie 10 lat eksport produkowanych w Polsce części i akcesoriów wzrósł dwukrotnie! Z Polski rocznie eksportuje się ponad milion ton części motoryzacyjnych. Olbrzymi potencjał rynkowy branży z pewnością przełoży się na kompleksową ofertę producentów, przedstawianych podczas premierowych targów APAE w Targach Kielce.

Od silnika po pielęgnację karoserii

Wrześniowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE to zupełnie nowa, niezależna wystawa. Międzynarodowa współpraca przy organizacji tego wydarzenia gwarantuje najwyższą jakość prezentowanych produktów oraz obecność najważniejszych firm z tej branży. Na stoiskach producentów i dystrybutorów znaleźć będzie można wszystko, co zawiera się pod hasłem części i akcesoria samochodowe. Zwiedzający zapoznają się zatem, z szeroką gamą silników, elementów karoserii, chłodnic, klimatyzatorów, akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, alarmów, lakierów czy szyb samochodowych. Wśród ofert nie zabraknie także tych związanych z czyszczeniem i pielęgnacją pojazdów, designem, bezpieczeństwem czy tuningiem.

Targi potrzebne od zaraz

Międzynarodowe Targi Opon i Gumy RTE to nowa propozycja w kalendarzu kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego, na którą czeka cała branża motoryzacyjna.

– „ Jak dotąd wydaje się, że branża gumowa jest zbyt mało widoczna na większości wystaw targowych. W Polsce mimo silnej pozycji firm gumowych na rynku, podczas targów są one jedynie dodatkiem do branży szeroko rozumianego przetwórstwa tworzyw sztucznych. To wielka strata szczególnie dla firm zajmujących się ogumieniem pojazdów, gdyż branża motoryzacyjna w tym sektorze dynamicznie się rozwija." – oceniali jeszcze przed rokiem branżowi specjaliści.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, Targi Kielce zdecydowały się zorganizować wydarzenie dedykowane specjalnie dla tego sektora. Dzięki RTE branża będzie mogła zaprezentować się w stopniu odzwierciedlającym mocną kondycję polskiego i europejskiego rynku.

Od opon po sposoby ich recyklingu

Międzynarodowe Targi Opon i Gumy to wydarzenie, podczas którego producenci i dystrybutorzy pokażą wszystko, co związane jest z ogumieniem pojazdów. Wśród ofert znajdą się, zatem opony do samochodów osobowych, autobusów, ciężarówek i przyczep. Nie zabraknie również opon do wszelkich rodzajów maszyn, w tym także do prac ziemnych, budowlanych, drogowych, rolniczych i przemysłowych. Wśród propozycji wystawców pojawią się także felgi, obręcze, dętki, materiały do naprawy opon, kompleksowe wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych, sposoby bieżnikowania i recyclingu opon.

Zapraszamy do Targów Kielce 10-12 września 2015. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!