DAF-y CF z silnikiem PX-7 dostępne w wersji z trzema osiami

20 lipca 2015, 15:25

Oferta pojazdów serii CF z silnikiem PACCAR PX-7 poszerzyła się o model z osią wleczoną, umieszczoną za tylną osią napędową 13 t, o nośności 7,5 t z kołami montowanymi pojedynczo (FAR). Pozwala to na zwiększenie dopuszczalnej masy całkowitej do 32 t i ładowności do prawie 19 t. Udostępniono również wersje do ciężkich zastosowań wyposażone w oś wleczoną z kołami montowanymi bliźniaczo (FAS).

Zwrotność

Pojazdy z serii CF z silnikiem PACCAR PX-7 teraz mogą również być wyposażone w kierowaną oś wleczoną (7,5 t) – FAN, aby zapewnić większą ładowność połączoną z maksymalną zwrotnością. Ta wersja spisuje się w przypadku pojazdów, które muszą manewrować na niewielkiej przestrzeni.

Wszystkie nowe modele z tylną osią wleczoną są dostępne z kabinami Day Cab, Sleeper Cab i Space Cab.

Silnik PACCAR PX-7

Nowe modele są wyposażone w sześciocylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l i mocy 208 kW/283 KM lub 231 kW/314 KM. Manualna skrzynia biegów z dziewięcioma przełożeniami stanowi wyposażenie standardowe, a zautomatyzowana 12-biegowa skrzynia biegów AS Tronic jest dostępna za dodatkową opłatą.

Trzyosiowe modele CF do jeszcze cięższego transportu są oczywiście nadal dostępne w połączeniu z silnikiem PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 l i PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 l. Nowe modele wyposażone w silnik PX-7, których produkcja rozpocznie się na początku listopada, można zamawiać już teraz.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!