Blokada nakrętek kół Rollock w ofercie Global Traders

, 3 sierpnia 2015, 9:57

Rollock to blokada nakrętek kół ciężarowych. Szwedzkiej produkcji zabezpieczenie jest szeroko stosowane w branży transportowej, jako wzmocnienie i rozwój procedur bezpieczeństwa firmowej floty.

Rollock

Pojazdy ciężarowe, ze względu na swoje gabaryty i przewożony ładunek, stanowią jedno z największych zagrożeń na drodze. Najczęstszą, nieprzewidzianą przyczyną kraksy są luźne nakrętki, a w wyniku tego
spadające koło. Rozpędzona opona ciężarowa jest w stanie zniszczyć wszystko na swojej drodze i niestety nie rzadko jest przyczyną poważnych obrażeń ciała lub śmierci w wyniku wypadku.

Poluzowane koło zawsze staje się przyczyną wielu problemów i kosztów tj.:

  • uszkodzenie obręczy, nakrętki, śruby,
  • uszkodzenie opony,
  • uszkodzenie innych części podwozia,
  • stracony czas i przerwy (w razie awarii),
  • nadgodziny.

Rollock

Zaciski Rollock zapewniają 100% bezpieczeństwa i całkowicie blokują nakrętki. Każdy zacisk blokuje dwie nakrętki i jest bardzo łatwy w montażu. Po dokręceniu nakrętek z odpowiednią mocą, należy nabić zaciski na nie. Po nabiciu zęby zacisku zablokują dwie sąsiadujące nakrętki przed poluźnianiem się. Dodatkowym atutem zabezpieczeń jest prostota w montażu, wystarczy posiadać: zacisk, młotek bezodrzutowy, specjalny przyrząd do nabijania zacisku (jednorazowy koszt).

Ponadto zabezpieczenia nie pozostawiają śladów na nakrętkach oraz można je w prosty sposób usunąć. Jednakże nie zaleca się ponownego używania ściągniętych zacisków. Rollock z powodzeniem stosowany jest przy kołach aut ciężarowych, autobusów, lawet czy karetek.

Rollock

Zaciski zasadniczo różnią się od wskaźników, ich główną zaletą jest całkowita 100% blokada nakrętki przed odkręcaniem. W przypadku wskaźników prezentują one tylko, czy nakrętka się poluźniła, czy też nie. W przypadku zacisków nie ma takiego problemu, wystarczy odpowiednio je zamontować, aby mieć spokój do kolejnej wymiany opon. Eliminują potrzebę ciągłego sprawdzania pozycji nakrętek jak jest w przypadku wskaźników.

Zaciski wraz z kluczem do ich nabijania dostępne w ofercie firmy Global Traders, wyłącznego dystrybutora na Polskę. Więcej informacji na stronie www.felgeo.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!