10 hybrydowych autobusów Volvo dla Inowrocławia

31 sierpnia 2015, 16:03

30 sierpnia miało miejsce uroczyste przekazanie 10 autobusów hybrydowych marki Volvo do miasta Inowrocław. Jest to efekt realizacji umowy podpisanej w marcu br. pomiędzy przedstawicielami Volvo Bus Corporation i Miastem Inowrocław.

Przekazane właśnie pojazdy w czerwono-żółtych barwach, to Volvo 7900 Hybrid – wyprodukowane we wrocławskiej fabryce niskopodłogowe autobusy z napędem hybrydowym. Będą przeznaczone na potrzeby transportu publicznego w Inowrocławiu.

Firma Volvo w ramach umowy zapewni MPK Inowrocław także wsparcie po sprzedaży. W okresie 60 miesięcy od dnia przekazania autobusów do Inowrocławia, Volvo będzie wykonywało na swój koszt wszelkie przewidywane, planowane do wykonania przeglądy, konserwacje i wymiany, oraz niezbędne naprawy, za wyjątkiem napraw i wymiany opon oraz napraw powypadkowych.

Małgorzata Durda – Dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów, Volvo Polska, przekazując symboliczny klucz do nowych autobusów, powiedziała:
„Miło mi przekazać te innowacyjne autobusy hybrydowe miastu, które rozwija się w sposób zrównoważony, dbając w równym stopniu o infrastrukturę, co o środowisko naturalne, jakość powietrza, jak i komfort mieszkanców. Potwierdza to inwestycja w nowoczesny, niskoemisyjny tabor autobusowy. Inowrocław to miasto – uzdrowisko. Wiemy, że kwestie związane z troską o środowisko miejskie mają tu kluczowe znaczenie. Nasz niskoemisyjny autobus hybrydowy doskonale wpisuje się w prowadzoną w tym zakresie politykę miasta, m.in. dzięki cichej eksploatacji i znacznie niższemu zużyciu paliwa od tradycyjnych pojazdów napędzanych silnikiem diesla. Mam nadzieję, nowe, ekologiczne autobusy zachęcą mieszkańców do częstszego korzystania z transportu publicznego”.

Seryjna produkcja autobusu hybrydowego Volvo rozpoczęła się we wrocławskiej fabryce w 2010 roku. Volvo 7900 Hybrid zużywa do 39% mniej paliwa i w odpowiednio mniejszym stopniu oddziałuje na klimat niż analogiczne autobusy w wersji diesel. Do tej pory firma sprzedała już ponad 2000 hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach. W Polsce, oprócz Inowrocławia autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą we flocie PKM Świerklaniec na liniach miejskich w Tarnowskich Górach oraz we flocie MPK Wrocław.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!