Minister gospodarki odwiedził Wielton

7 września 2015, 8:28

Minister gospodarki Janusz Piechociński złożył wizytę w fabryce naczep oraz powstającym Centrum Badawczo-Rozwojowym spółki Wielton. Wicepremier zapoznał się z ofertą produktową firmy z Wielunia oraz szczegółami ostatnich akwizycji spółki we Francji i Włoszech.

Wielton Minister PiechocińskiW trakcie spotkania prezes spółki Wielton, Mariusz Golec przedstawił asortyment produktowy oraz szczegóły ostatnich znaczących transakcji na rynkach zagranicznych: zakupu francuskiego producenta naczep – firmy Freuhauf oraz nabycia aktywów włoskiej spółki Campagnia Italiana Rimorchi. Premier Piechociński zwiedził także powstające Centrum Badawczo-Rozwojowe Wieltonu, gdzie będzie zlokalizowana jedyna w tej części Europy nowoczesna stacja do całopojazdowego badania naczepy. Projekt Centrum jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Premier Piechociński docenił sukcesy władz spółki w budowaniu polskiej marki, w oparciu o polską myśl technologiczną i lokalne zaplecze produkcyjne w Wieluniu. Gratulował osiągnięć w ekspansji na rynkach zagranicznych oraz wspieraniu innowacyjnych rozwiązań.

– „Wielton walczy nie tylko produktem czy usługą, ale też myślą koncepcyjną, badaniami, innowacyjnym rozwojem. Firma ma już zdolności i zasoby, żeby wchodzić na odległe rynki. Cieszę się jednak, że jądro firmy pozostanie w Wieluniu. Będzie tutaj działało najnowocześniejsze w Europie centrum badawcze przyczep, podwozi. Mam nadzieję, że zgłoszą się do tego centrum także inne nasze firmy z sektora motoryzacyjnego. Jesteśmy przecież wielkim wytwórcą części, akcesoriów i podzespołów.” – powiedział Janusz Piechociński na zakończenie wizyty.

Wielton to obecnie największy w Polsce, a po ostatnich akwizycjach jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Przejęta w maju br. francuska spółka Fruehauf jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z 40% udziałem w segmencie rynku naczep we Francji. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Auxerre we Francji, a odbiorcami produktów są klienci w Europie, w tym głównie we Francji. Z kolei w sierpniu br. Wielton zakupił aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi, tj. wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów. Wśród zakupionych maszyn znajdują się m.in. zautomatyzowane linie spawalnicze, w pełni automatyczna linia do zabezpieczania antykorozyjnego w technologii KTL, magazyn do wysokiego składowania oraz linie montażowe. Zostaną one przeniesione do Wielunia. W następstwie obu transakcji, spółka zamierza, w perspektywie dwóch lat, podwoić moce produkcyjne przy jednoczesnej poprawie wydajności zakładów.

– „Partnerstwo z firmą Fruehauf oraz przejęcie czołowych włoskich marek od Compagnia Italiana Rimorchi otwierają Wieltonowi drogę do zdobycia pozycji trzeciego największego europejskiego gracza na rynku naczep.” – podkreślał Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Paweł Szataniak podczas wizyty premiera Piechocińskiego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 11 września 2015, 17:16 0 0

Un się zna na tym???

Odpowiedz